Oslavte s námi narozeniny

Air Bank slaví narozeniny a my chceme, abyste byli při tom. Jste totiž stejně důležitou součástí banky, jako ti, kdo ji pro vás tvoří.

Děkujeme vám za prvních 5 let! Podívejte se, co chystáme dál...

Od začátku chceme být bankou, kterou mohou mít lidé rádi. Už k nám přišlo neuvěřitelných půl milionu z vás. A často říkáte, že jste spokojeni a doporučujete nás dál. Moc vám za to děkujeme, opravdu si toho vážíme! Stále se nás také ptáte, co plánujeme dál. Je toho hodně a potěšíme především všechny, kdo nás rádi používáte pro každodenní placení. Dál se totiž budeme soustředit hlavně na to, abychom pro vás byli tou nejlepší hlavní bankou. Co přesně v jednotlivých oblastech chystáme, se můžete podívat dole. Od úterý 22. listopadu do pátku 25. listopadu navíc spousta z vás využila příležitosti zeptat se na novinky našeho generálního ředitele Michala Strculy. Odpovědi na zaslané dotazy najdete postupně na této stránce.

350 bankomatů a výběry zdarma

Víme, že výběry hotovosti jsou pro spoustu z vás stále důležité. Mít více míst s výběry zdarma bylo jedním z vašich nejčastějších přání. V roce 2018 proto pro vás plánujeme mít 350 vlastních bankomatů, ze kterých budete moct vybírat bezplatně. Bude jich tak třikrát víc než teď. Na této mapě si navíc můžete už teď sami říct, kde vám naše bankomaty nejvíc chybí. Pokud se někde takových hlasů sejde víc, zkusíme tam pro náš bankomat najít místo. Ze všech našich bankomatů navíc můžete už dnes vybírat i bezkontaktně a pípat budou umět i všechny nové, které ještě postavíme.

Profesionálnější výběry u Sazky

Někteří z vás si hodně oblíbili i výběry peněz u Sazky, protože jsou levnější než výběry z bankomatů jiných bank a nepotřebujete k tomu kartu. Stačí si jen jednoduše vytvořit kód v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví a ten pak říct u pokladny. Občas nám ale říkáte, že ne všude výběr proběhl na odpovídající úrovni. Proto jsme se rozhodli, že počet míst u Sazky na začátku příštího roku snížíme na přibližně 1500 a díky tomu budeme moct investovat řádově víc peněz do školení obsluhy. Vybereme samozřejmě ty nejvyužívanější. Třeba je díky tomu vyzkouší i ti z vás, kdo to ještě neudělali.

Nové možnosti a výhody okolo placení

Hotovost někdy potřebuje každý. Když to ale jde, většina z vás už dnes upřednostňuje bezhotovostní placení. Určitě už víte, že kromě bezkontaktní karty můžete už přes rok platit i naší platební nálepkou. Možná víte i to, že si u ní nově můžete nastavit i vlastní PIN. Ještě ale nevíte, že pro vás připravujeme i placení telefonem s pomocí technologie NFC. Také chceme udělat vše okolo placení trochu zábavnější. Za účtenku vloženou do vylepšeného Šanonu tak teď můžete vyhrát poukázku v hodnotě až 10 tisíc korun. A na prosinec pro vás chystáme další soutěž, tentokrát o lístky do kina nebo vstupy na filmový festival.

Vylepšená mobilní aplikace

Už skoro 200 tisíc z vás používá naši mobilní aplikaci, často dokonce jako hlavní způsob ovládání svých účtů. Proto ji učíme pořád něco nového. Nově vám třeba umí dát vědět o pohybech a zůstatcích na vašich účtech nebo s ní můžete pohodlněji a bezpečněji potvrzovat platby i přihlášení do internetového bankovnictví. Stejně snadno se s pomocí naší aplikace budete moct přihlašovat i při volání na kontaktní centrum namísto dnešních kontrolních otázek.

Bonusové úročení dál ano, TOP3 garance ne

Za aspoň pět plateb kartou v měsíci vám budeme dál na běžném i spořicím účtu dávat vysoké bonusové úroky. Je to dárek za to, že nás používáte pro každodenní placení. Klientům, kteří s naší kartou neplatí, naopak přestaneme peníze úročit úplně. Na konci letošního roku totiž zrušíme TOP3 garanci a její současnou sazbu 0,3 % snížíme na nulu. Chceme stovky milionů vyplacené na úrocích investovat do všech, kdo nás využíváte naplno. V budoucnu bychom navíc rádi přišli s další službou, která by nám umožnila nabídnout vyšší úročení než dnes. Až se bude blížit, rádi vám ji představíme.

Kontokorent a nové hypotéky

Jako první banka v Česku jsme vám začali dávat nízké úroky u půjčky jen za to, že ji splácíte včas. Loni jsme úroky u půjček ještě o něco snížili a letos jsme i díky vašim podnětům hodně pracovali na tom, abyste je u nás získali co nejrychleji. Teď si nám často říkáte o kontokorent, abyste měli nějakou rychlou rezervu pro nečekané události. I na něm už pracujeme. Pro ty z vás, kdo máte více půjček, pak připravujeme jejich ještě jednodušší sloučení. A myslíme i na ty, kdo byste si u nás rádi vzali novou hypotéku. Chceme vám je nabídnout a možná to bude už příští rok.

Cestovní pojištění

K našim půjčkám i samostatně vám už také nějakou dobu nabízíme pojištění pravidelných výdajů a pojištění pro případ úmrtí nebo invalidity. Jsme rádi, že je využíváte. A těší nás i velký zájem o další typy pojištění, které byste od nás chtěli. Vůbec nejžádanější bylo cestovní pojištění. Tak jsme před nějakým časem dali hlavy dohromady a už docela brzy vám i tohle přání splníme. Až se to bude blížit, představíme vám pojištění podrobněji. Do té doby se můžete v klidu zamyslet, na jakou první zahraniční cestu s pojištěním od nás vyrazíte.