Co vás nejvíc zajímá

Musím platbu nad 500 Kč potvrzovat PINem nebo otiskem?

Když telefon jen rozsvítíte a neodemknete, můžete zaplatit třikrát po sobě do 500 Kč (u některých telefonů, např. Huawei, tato možnost není). Pak už budete muset zaplatit odemknutým telefonem.

Když ale budete při každé platbě platit odemknutým telefonem, nemusíte se o nic starat, zaplatíte vždy stejně, jen jedním pípnutím.

Můžu si do Google Pay přidat víc karet?

Ano, v Google Pay můžete mít různé karty Air Bank i karty jiných bank, které si s Google Pay rozumí. Po přiložení k terminálu nebo bankomatu pak zaplatíte kartou, kterou máte v aplikaci Google Pay nastavenou jako výchozí.

Můžu si do Google Pay přidat nálepku?

Ne, to nepůjde. Platební nálepka je sama o sobě způsobem, jak platit telefonem. Přidání do Google Pay nám nedává smysl.

Můžu mít kartu vloženou v Google Pay a současně i v hodinkách Garmin nebo Fitbit?

Ano, kartu si můžete vložit do všech těchto virtuálních peněženek. Kde ji máte vloženou, to uvidíte v detailu karty v internetovém bankovnictví. Jestli máte kartu vloženou do Google Pay, pak uvidíte také v přehledu karet i detailu karty v aplikaci My Air.

Kartu do Google Pay i Apple Pay si prý můžu přidat ještě dříve, než mi přijde karta domů.

Ano. Pokud si účet zakládáte na pobočce a stáhnete si aplikaci My Air, můžete si kartu přidat do Google Pay i Apple Pay hned. Z pobočky tedy odcházíte s funkční kartou. Jestli jste si účet založili na internetu nebo v mobilní aplikaci, musíme nejdříve počkat na vaši první platbu z jiné banky na váš nový účet v Air Bank. A jestli už u nás účet máte, kartu si můžete v aplikaci My Air do mobilu přidat hned, jak dokončíte žádost o kartu.

Mám zapnuté platby mobilem v My Air. Můžu si kartu přidat do Google Pay?

Ano. Od verze My Air 4.9 si kartu můžete do Google Pay přidat z detailu karty v My Air. Když to uděláte, platby mobilem v My Air vám vypneme a vy už dále budete platit a vybírat pomocí Google Pay.

Mám telefon s Androidem 4.4. V něm si kartu do Google Pay asi nepřidám, co?

Je to tak. Google Pay funguje od verze Androidu 5.0.

Zatím si tedy můžete nechat zapnuté platby mobilem v My Air. Když vám je ale vypneme, například při obnově karty, nebo si je vypnete vy, od verze My Air 4.9 je už nezapnete.

Platil jsem s My Air, teď jsem si přidal kartu do Google Pay, ale platit mi nejde. Proč?

Pravděpodobně nemáte aplikaci Google Pay nastavenou jako výchozí pro placení pomocí funkce NFC. Telefon totiž nemusí poznat, že v My Air už nemáte zapnuté placení mobilem, a ponechá My Air jako výchozí aplikaci.

Zkontrolujte si to proto prosím v nastavení svého telefonu a případně nastavte Google Pay jako výchozí. Toto nastavení najdete u každého telefonu trochu jinde, může to být například mezi sítěmi a datovými přenosy.

Můžu mobilem vybírat z bankomatů?

Ano. S Google Pay můžete vybírat z bezkontaktních bankomatů a kontrolovat zůstatek.

Můžu i vkládat?

Ne. Vklady telefonem ani hodinkami neumožňujeme.

Jak je platba Google Pay zabezpečená proti zneužití?

Při vkládání první karty do Google Pay po vás chce aplikace nastavit zámek telefonu. Bez něj s Google Pay platit nejde.

Bez potvrzení odemčením telefonu můžete s Google Pay zaplatit jen 3 platby pod 500 Kč. Další platba a každá platba nad 500 Kč už proběhne jen s odemknutým telefonem.

Je to stejné i u bankomatu?

Kromě potvrzení, které vyžaduje virtuální peněženka, po vás bankomat bude chtít zadat PIN plastové karty.

Co když mi ukradnou telefon?

Doufejme, že ne. Ale kdyby se to stalo, určitě zablokujte aplikaci My Air. Pokud v ním máte zapnuté platby mobilem a telefon se připojí k internetu, nikdo mobilem nezaplatí.

Když máte kartu vloženou v Google Pay, zrušte si platby mobilem v Google Pay. To uděláte snadno ve svém internetovém bankovnictví v detailu karty.

Poradíme Vám i na sociálních sítích