Co vás nejvíc zajímá

Odkdy mi pojištění platí?

Pojištění jste od druhého dne po tom, kdy se pojistíte. Nezáleží na tom, jestli je všední den, nebo svátek — vždy je to od druhého dne.

Pomůže mi pojištění, i když se mi vrátí nemoc, kterou jsem měl, než jsem se pojistil?

Při sjednání pojištění jsme se dohodli, že jsou přece jen případy, kdy vám pojištění nepomůže. Jde třeba o pokračování a opakování nemoci, následky nemocí nebo úrazů, ke kterým došlo nebo vám je lékař diagnostikoval dříve, než jste se pojistili. Podrobně tyto výjimky popisujeme v pojistných podmínkách.

Dostanu od pojišťovny peníze, i když jsem doma s angínou?

Když jste na neschopence s angínou déle než 30 dní, od pojišťovny peníze dostanete. Je jedno, jaký bacil si vás podal, nebo jestli máte teplotu.

Kdy nejdříve dostanu peníze od pojišťovny?

Pokud hlásíte pojistnou událost kvůli nemoci nebo ztrátě zaměstnání, začne vám pojištění pomáhat od 31. dne pracovní neschopnosti nebo registrace na úřadu práce.

U pojištění ztráty zaměstnání počítejte ještě navíc s tím, že musí uplynout 90 dnů od sjednání nebo změny pojištění. Aby vám pojišťovna vyplatila peníze co nejdříve, musíte jí samozřejmě dát všechny doklady, které potřebuje.

Peníze pak dostanete nejpozději 3 dny poté, co vám pojišťovna napíše, že práci na pojistné události ukončila.

Můžu se pojistit, i když jsem na neschopence?

Abychom vás pojistili, je potřeba splnit pár vstupních podmínek. Jednou z nich je, že jste zdraví jako řípa a nejste zrovna na neschopence. Takže ne.

Kdo dostane peníze, když se pojistím na úmrtí a invaliditu 3. stupně a zemřu?

Nikomu nic takového nepřejeme, ale pokud jste pojištění pro případ úmrtí, vyplatí pojišťovna peníze tomu, kdo na to má právo. Pokud žijete v manželství, je to většinou manžel nebo manželka. Když nejste sezdaní, přicházejí na řadu vaše děti. Pokud děti nemáte, pak rodiče. A když už nemáte rodiče, dostanou peníze dědici. Když má na peníze právo více lidí, rozdělí si je rovným dílem. Přejeme hodně zdraví a co nejvíce pozitivních myšlenek.

Za co můžu utratit peníze od pojišťovny?

Peníze můžete použít na cokoliv. Je tedy jedno, jestli jimi zaplatíte nájem, splátku půjčky, nebo si za ně koupíte nové kolo. Záleží na vás.

Můžu si pojistit čistě jen pravidelné výdaje v případě ztráty zaměstnání?

Pojištění pravidelných výdajů při ztrátě zaměstnání si opravdu můžete sjednat jen dohromady s pojištěním pracovní neschopnosti. Protože ale asi řešíte hlavně ztrátu zaměstnání, myslete prosím ještě na to, že musíte být zaměstnaní v pracovním poměru na dobu neurčitou. V době, kdy se pojišťujete, nesmíte být zároveň ani ve zkušební nebo výpovědní lhůtě.

Jak mám pojistnou událost nahlásit a jaké doklady k tomu ode mě potřebujete?

Pojistnou událost můžete nahlásit jednoduše ve svém internetovém bankovnictví. Přímo z něj můžete také poslat všechny potřebné doklady.

Pokud chcete, můžete místo toho vyplnit formulář Hlášení pojistné události a poslat ho zprávou ze svého internetového bankovnictví nebo mailem, vyberte si. A jestli budete mít cestu kolem, můžete vyplněný formulář přinést i na pobočku. Rádi vás uvidíme. Formulář najdete tady.

U pojištění pravidelných výdajů pamatujte prosím na to, že vám pojištění začne pomáhat od 31. dne pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání. Když vaše pojistná událost trvá kratší dobu, nemá cenu ji hlásit. U ztráty zaměstnání počítejte ještě s tím, že vám pojištění pomáhá po 90 dnech od sjednání nebo změny pojištění.

Pro vaši lepší představu jsme načrtli příklad, jak může probíhat nahlášení a výplata peněz u pracovní neschopnosti.

Na tomto příkladu zase vidíte, jak probíhá nahlášení a výplata peněz při ztrátě zaměstnání.

Aby vám pojišťovna mohla co nejdříve vyplatit peníze, potřebuje od vás různé dokumenty. Ke každému typu pojistné události jiné. Jaké, to najdete v Hlášení pojistné události. Můžete si je stáhnout z následujícího seznamu:

Hlášení pojistné události

Pojištění — potvrzení zaměstnavatele

Lékařský dotazník — pracovní neschopnost pojištěného

Lékařský dotazník — invalidita 3. stupně

Lékařský dotazník — úmrtí

Poradíme Vám i na sociálních sítích

Kontaktujte nás

+420 515 202 202
Pobočky a bankomaty

O Air Bank

Sledujte nás

Mobilní bankovnictví My Air

Kurzovní lístek

EUR/CZK26,119
$
USD/CZK23,627
Člen skupiny PPF, IČO 29045371 / Evropská 2690/17, 160 00  Praha 6, zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013