Co vás nejvíc zajímá

Poběží mobilní aplikace na mém telefonu?

Troufáme si tipnout, že ano, ale pro jistotu… V tuto chvíli si aplikace skvěle rozumí s telefony iPhone a tablety iPad s operačním systémem iOS 10 a vyššími a s telefony a tablety s Androidem od verze 4.1. Trefili jsme se? Jestli si nejste jistí, zavolejte nám, to určitě váš telefon zvládne.

Můžu aplikaci mobilního bankovnictví používat na více telefonech nebo tabletech?

Aplikaci si můžete nainstalovat dokonce až na 5 chytrých telefonů nebo tabletů. Stáhnout si ji můžete tady.

Kde si můžu stáhnout aplikaci mobilního bankovnictví?

Aplikaci si raz dva stáhnete zdarma v obchodě s aplikacemi – Google Play, App Store. Odkazy na všechny jmenované obchody najdete v pravém dolním rohu této stránky.

Můžu svoji aplikaci mobilního bankovnictví nechat používat i někoho jiného?

Ano, aplikaci může používat i kterýkoliv váš disponent.

Je aplikace mobilního bankovnictví bezpečná?

Ano, o bezpečnost se totiž starají nejmodernější technologie a několikanásobné jištění. U každého mobilu a tabletu navíc můžete povolit nebo zakázat některé akce, třeba zadávání úhrad. Když převody povolíte, můžete ještě zvolit, že je třeba každý z nich potvrdit podpisovým heslem. Tato nastavení najdete ve svém internetovém bankovnictví.

Jak propojit mobilní aplikaci se svým účtem?

Není to složité, ale je to třeba. Díky propojení účtu s aplikací ji totiž můžete využívat naplno, kontrolovat na telefonu nebo tabletu zůstatek, zadávat platby, zkrátka bankovat. Tak jdeme na to.

1.    Nejdříve si vyberte typ operačního systému vašeho telefonu a stáhněte si do něj aplikaci.

      

2.    Přihlaste se do svého internetového bankovnictví a v části Nastavení klikněte na záložku Aplikace a pak na políčko Přidat telefon nebo tablet. 

3.    Internetové bankovnictví vám vytvoří jednorázové heslo. Toto heslo zadejte při prvním spuštění mobilní aplikace.

4.    Poté vás aplikace vyzve, abyste si zvolili nové vstupní heslo, pomocí kterého se budete do aplikace přihlašovat. Jakmile nové heslo zadáte, mobilní aplikace se spustí a můžete ji začít používat.

Možná se ještě hodí ještě vědět, že v tuto chvíli běží aplikace na telefonech iPhone a tabletech iPad, s operačním systémem iOS 10 a novějším. Skvěle si rozumí i s telefony a tablety s operačním systémem Android od verze 4.1 a novější.

Kdybyste chtěli s propojením vašeho telefonu nebo tabletu s účtem poradit, zavolejte nám.

 

Co je to Touch ID?

Touch ID je způsob přihlášení do mobilní aplikace My Air otiskem prstu. Pokud máte iPhone 5s (a vyšší), můžete pro přihlášení do aplikace použít čtečku otisků prstů namísto zadání přihlašovacího hesla.

Pokud používáte Touch ID, nedovolte nikomu jinému, aby si na vašem telefonu zaregistroval biometrický snímač otisku prstu. Vyvarujte se také registraci mobilní aplikace My Air na zařízeních, kde má Touch ID zaregistrovaný někdo jiný. Více informací o Touch ID, bezpečnosti a možnostech jeho nastavení najdete zde.

Funguje přihlašování otiskem prstu i na telefonech s operačním systémem Android?

Podpora čtečky otisků prstů funguje pro vybrané telefony s OS Android verze 6 a vyšší, které jsou k tomu vybavené. Jde ale pouze o ty přístroje, které pro čtečku otisků prstů využívají řešení Android a ne řešení svého výrobce. Bezpečnost mobilní aplikace My Air Vám můžeme zaručit jen u těch telefonů, které k přihlášení pomocí otisku prstů využívají právě software Android.

Můžu používat čtečku otisků prstů i pro potvrzování plateb?

Ne, v tuto chvíli je možné Touch ID (identifikaci otiskem prstu) používat jen pro přihlášení do mobilní aplikace My Air. Pro potvrzování plateb je třeba zadat PIN, který si volíte při aktivaci Touch ID.

Proč se loučíme s podporou Windows Phone?

Je nám to líto, ale od 3.4. 2018 aplikace My Air na Vašem telefonu s Windows Phone už nepoběží.

Lidí, kteří tento operační systém používají, totiž měsíc co měsíc ubývá a i Microsoft oznámil ukončení jeho rozvoje. Proto jsme se rozhodli vydávat aktualizace jen pro dva nejrozšířenější mobilní operační systémy – Android a iOS od Applu.

Poradíme Vám i na sociálních sítích