Co vás nejvíc zajímá

Potřebuju mít při vkládání karty Walletu připojení k internetu?

Při vkládání karty do Apple Pay na internetu být musíte. Bez něj to nejde. Vše se totiž musí přenést do systému, který do vašeho mobilu pošle údaje potřebné k placení.

Budu za to něco platit?

Ale kdepak. Službu Apple Pay vám přinášíme zdarma.

Na jakých zařízeních mi bude Apple Pay fungovat?

Služba funguje v telefonech iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8 / 8 Plus, iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 6 / 6 Plus, iPhone 6S / 6S Plus, iPhone SE, tabletech iPad (6. a 5. generace), iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 4, iPad mini 3, hodinkách Apple Watch a Mac modelch prodávané od roku 2012 s propojeným telefonem iPhone nebo hodinkami Apple Watch.

Jak vložím kartu do hodinek Apple Watch?

Během párování hodinek s iPhonem se aplikace zeptá, jestli chcete do hodinek přidat karty uložené ve Walletu, a vy to potvrdíte. U již spárovaných hodinek otevřete aplikaci Watch, v záložce Moje hodinky najdete aplikaci Wallet a Apple Pay. Kliknete na Přidat kartu. Samotné přidání karty proběhne stejně jako ve Walletu.

Jak si ve Walletu vyberu z více karet tu, kterou chci platit?

Když máte ve Walletu více karet, k placení je nastavená vždy ta vrchní. Wallet této kartě říká výchozí karta. Pro jednu platbu změníte výchozí kartu přetažením jiné karty nahoru. Kartu můžete také změnit v Nastavení telefonu, v části Wallet a Apple Pay, položka Výchozí karta. Po této změně máte výchozí kartu nastavenou natrvalo.

V hodinkách dvakrát stisknete boční tlačítko (pod korunkou), čímž se ukáže výchozí karta. Přetažením karty do strany se objeví další karta, která se pro jednu nadcházející platbu stane výchozí kartou připravenou k placení. Když chcete výchozí kartu změnit natrvalo, v aplikaci Watch půjdete do Apple Pay a zvolíte položku Výchozí karta.

Můžu si jednu kartu vložit do více zařízení?

Ano. Kartu můžete vložit až do 10 zařízení.

Můj iPhone nepodporuje platby. Můžu i tak kartu vložit do hodinek?

Ano. Pokud máte iPhone staršího typu bez funkce NFC a máte v něm aplikaci Watch. Kartu si vložíte do hodinek s NFC a můžete platit hodinkami.

Bude mi karta fungovat v Apple Pay i po automatické obnově karty?

Ano. Obnovenou kartu vám automaticky pošleme do Walletu a dalších zařízení, ve kterých jste měli starou kartu.

Potřebuju mít při platbě signál nebo připojení k internetu?

K bezkontaktnímu placení ani k výběru hotovosti internet nepotřebujete. Jakmile máte v Apple Pay vloženou kartu, můžete s ní po celou dobu platit bez připojení. Jen při platbě na internetu se bez připojení samozřejmě neobejdete.

Můžu platit vypnutým nebo vybitým mobilem?

Ne. Platbu iPhonem je třeba potvrdit otiskem prstu, rozpoznáním obličeje, případně číselným zámkem telefonu. Ani jedno s vypnutým nebo vybitým mobilem nezvládnete.

Po platbě mobilem je na potvrzení z terminálu neznámé číslo karty. Není to chyba?

Není to chyba. Je to správně. Do mobilu se totiž neukládá číslo vaší karty, ale jiné číslo vytvořené jen pro platby mobilem. Toto číslo se při platbě dozví terminál a jeho poslední 4 číslice vytiskne na potvrzení. V přehledu plateb v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci ale platbu uvidíte s pravým číslem karty.

Můžu iPhonem vybírat z bankomatu?

Ano, když má bankomat bezkontaktní čtečku, můžete vybírat o sto šest. Nechceme se chlubit, ale iPhonem si vyberete úplně ze všech bankomatů Air Bank.

Můžu s Apple Pay platit na internetu?

Ano, pokud je na to internetový obchod zařízený. Při volbě platby stisknete tlačítko Buy with Apple Pay a platbu na mobilu potvrdíte otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje. Mobil samozřejmě musí být připojený k internetu.

Jak si můžu vypnout potvrzení o platbách, která mi posílá Apple?

Ve Walletu vyberete kartu a stisknete tlačítko (tři tečky) v pravém dolním rohu. Dostanete se do detailu karty, přejdete do záložky Transakce, kde vypnete Oznámení.

Nebo v Nastavení telefonu přejdete do aplikace Wallet a Apple Pay a vyberete kartu. Dostanete se do detailu karty, přejdete do záložky Transakce, kde vypnete Oznámení.

Můžete si ale nastavit zprávy o změně zůstatku v My Air. Z nich se totiž na rozdíl od zpráv Apple dozvíte i to, kolik máte po platbě ještě na účtu.

Poradíme Vám i na sociálních sítích