Co vás nejvíc zajímá

K čemu slouží Záruka spokojenosti?

Na rovinu říkáme, že účet v Air Bank není zadarmo. Naopak si myslíme, že za dobrou službu by se mělo rozumně platit. Stejně tak ale věříme, že by člověk neměl platit za něco, s čím není spokojený. Proto jsme zavedli Záruku spokojenosti. Díky ní nám můžete dát rychle vědět, že jsme někde udělali chybu a za službu, se kterou nejste spokojení, nemusíte zaplatit ani korunu.

Záruku spokojenosti můžete využít celkem 3× do roka. Když tento způsob rychlé reklamace vyčerpáte, pořád můžete reklamovat naše služby tak, jak je běžné. To znamená dát nám jakkoliv vědět, kde jsme podle vás udělali chybu. Doufáme ale, že k tomu nebudete mít důvod.

Jak můžu vložit peníze na běžný účet?

Asistenti a asistentky na našich pobočkách nemají po ruce šuplík ani sejf s korunami. Ke vkládání bankovek slouží na našich pobočkách naše šikovné bankomaty. Peníze do nich můžete vkládat pomocí debetní karty.

Jestli jste už naším klientem a kartu zrovna nemáte po ruce, můžete si nechat u nás na pobočce vydat kód pro vklad a výběr.

Naše bankomaty přijímají všechny české bankovky — můžete je vložit na jakýkoliv účet vedený u nás. Během jednoho dne můžete vložit až 600 000 korun. Není na tom nic složitého. Celým vkládáním vás provede náš bankomat. Jakmile vklad potvrdíte, připíšeme vám peníze na účet.

Do kolika hodin mám zadat úhradu, aby peníze odešly ještě dnes?

Nejlepší bude, když si prohlédnete naši tabulku, a hned budete chytřejší.

Jaké platby se počítají do pěti plateb, za které mi úročíte peníze výhodnějším úrokem?

Do pětice plateb, za které získáte výhodnější úročení na běžném i spořicím účtu, počítáme platby naší kartou, nálepkou nebo mobilem. Je přitom úplně jedno, jestli platíte za prášek do pečiva v samoobsluze, nebo za nové kolo na internetu. Do počtu plateb započítáváme platby všemi kartami i nálepkami, které u nás máte. Nepočítáme do nich ale výběry, jednoduše proto, že to jsou výběry, a ne platby.

Kdy příjemce úhrady dostane peníze na účet?

Jestli posíláte peníze mezi účty u nás v Air Bank, jsou na místě, než stačíte mrknout. Kdy peníze přistanou v jiné bance, najdete v této tabulce.

Jak úročíte účty v cizí měně? Platí pro ně také bonusová sazba?

Jak úročíme účty v cizí měně, zjistíte, když zabrousíte do našeho přehledu úrokových sazeb. Bonusovou sazbou účty v cizí měně neúročíme. Platby kartami vydanými k těmto účtům ale počítáme do počtu 5 plateb potřebných k získání výhodnějšího úroku na korunovém běžném účtu.

Jak můžu z účtu v cizí měně vybrat eura nebo dolary?

Hotovost v cizí měně si můžete vybrat z bankomatů, které to umí. Běžné by to mělo být v zahraničí. Naše bankomaty, stejně jako bankomaty většiny jiných bank v České republice, vydávají pouze české koruny. Hotovost v cizí měně můžete podle libosti převádět, nemůžete si je ale u nás vybrat.

Jaký je rozdíl mezi spořicím a běžným účtem?

Běžný účet slouží hlavně pro takové to běžné posílání a přijímání peněz. Můžete k němu mít vydanou debetní kartu, nastavovat si na něm trvalé příkazy a inkasa. Na spořicí účet si většinou odkládáte peníze navíc. Můžete si je vkládat do spořicích obálek, které si sami pojmenujete. Uvidíte, že se s nimi spoří líp.

Do jaké částky mi peníze na běžném účtu úročíte bonusovou sazbou?

Peníze vám úročíme až do 100 000 korun. Do této částky počítáme všechny zůstatky na všech běžných účtech v korunách, které u nás máte. Věříme, že vám bude tento limit bohatě stačit. Pro zajímavost je to více peněz, než kolik mají lidé v České republice průměrně na účtu.

Jak získám výhodnější bonusové úročení na běžném i spořicím účtu?

Je to jednoduché, stačí vám 5× do měsíce zaplatit naší debetní kartou nebo nálepkou. Další měsíc vám budeme peníze na běžném i spořicím účtu úročit bonusovou sazbou. Uvidíte, že pět plateb měsíčně je jako nic.

Kolik běžných účtů si můžu založit a kolik za to zaplatím?

U nás si můžete otevřít až 10 běžných a 3 spořicí účty, jeden v korunách, druhý v dolarech a třetí v eurech. Neplatíte za počet účtů, ale za tarif, který si vyberete. Tarif pokrývá všechny běžné služby, tedy vedení běžných i spořicích účtů, debetní karty a platební nálepky, internetové, mobilní i telefonní bankovnictví a samozřejmě i všechny úhrady, které provedete.

Na výběr máte dva tarify, Velký a Malý. Velký tarif stojí stovku měsíčně. Je skvělý, protože s ním nemusíte skoro nic hlídat. Malý tarif je úplně zadarmo, ale zase u něj zaplatíte za výběry hotovosti z bankomatů jiných bank a za některé další služby. Mrkněte do ceníku.

Počítají se do počtu 5 plateb potřebných k získání bonusového úroku i platby kartami, které má můj držitel nebo disponent?

Samo sebou že ano. Platby všemi kartami, které patří k jedné rámcové smlouvě, se sčítají. A to i když platíte kartou vydanou k účtu v cizí měně. Bonusovou sazbou pak úročíme peníze na všech běžných korunových účtech dohromady do celkové částky 100 000 korun. Výhodnějším úrokem za 5 plateb kartami vám navíc úročíme i spořicí účet, a to až do 250 tisíc korun.

Je bezpečné, když si na svém běžném účtu nastavím inkaso?

Z inkasa nemusíte mít vůbec žádné obavy. Při nastavování souhlasu s inkasem si totiž volíte limit, tedy nejvyšší částku, kterou si může druhá strana z vašeho účtu strhnout. A pokud je částka inkasa vyšší než tento limit, peníze zůstanou ležet na vašem účtu.

Navíc můžete využít Chytré inkaso, které se vás zeptá, jestli ho zaplatíte, nebo ne. Schválit Chytré inkaso pak můžete i odpovědí na náš mail, v internetovém, mobilním nebo telefonním bankovnictví. Pokud inkaso neschválíte, peníze nikam nepošleme.

Jaký úrok od vás na běžném účtu dostanu?

Všechny úrokové sazby najdete v tomto přehledu sazeb. Stejný dokument máte uložený také ve svém internetovém bankovnictví.

Zaplatil jsem 5× kartou, ale jednu z plateb ještě nevidím v internetovém bankovnictví. Zato vidím, že jsem nezískal bonusovou sazbu. Máte to nějak pořešené?

Platbu nemusíte v internetovém bankovnictví vidět okamžitě. O některých platbách se totiž od obchodníka nedozvíme hned ten den, kdy jste platili, ale později. Může se tak stát, že o vaší platbě na konci měsíce ještě nevíme. Nebojte se ale, jakmile nám obchodník dá o platbě vědět, zjistíme, jestli jste podmínku bonusového úročení splnili. A jestli ano, bonusovou sazbu vám zpětně napočítáme. O výhodu tak nepřijdete, nebylo by to férové.

Proč nabízíte různé tarify?

Zjistili jsme, že lidé využívají banku buď hodně, nebo málo. Proto jsme naše služby nastavili tak, aby byly výhodné v obou případech. S Velkým tarifem můžete za sto korun měsíčně bankovat do aleluja a nic neřešit. S Malým tarifem pravidelný měsíční poplatek neplatíte. Platíte jen za služby, které využijete. Teď je na vás vybrat si, co je pro vás lepší. Už to víte? Jestli ne, můžete Velký tarif vyzkoušet během měsíce zdarma a pak budete moudřejší. Myslete však na náš princip rozumného využívání účtu.

Kde a jak si mohu vybrat hotovost?

U nás máte na výběr. Jednak můžete vybírat ze všech bankomatů. Z těch našich vybíráte zdarma. Když pak máte Velký tarif, vybíráte zadarmo i z bankomatů jiných bank, a to u nás i v celé Evropské unii.

Kromě toho si u nás můžete vybrat hotovost i bez karty, a to doslova na každém rohu. Stačí si v internetovém nebo mobilním bankovnictví vytvořit kód pro výběr u Sazky a s ním zajít na jedno z přibližně 1 300 míst s terminály Sazky.

Výběr u Sazky má ještě jednu výhodu. Kód můžete poslat SMSkou a předat tak na dálku třeba kapesné svému dítěti na studiích. O tom se jednou bude učit i ve škole.

Můžu mít v rámci svého tarifu účty pro celou rodinu?

Klidně i pro babičku a dědu, strýčka nebo tetičku. S jedním tarifem můžete založit až 10 běžných účtů a 1 spořicí účet v korunách, jeden v eurech a jeden v dolarech. Nevíme, jak velkou máte rodinu, ale většinou to bohatě stačí.

Každý z rodiny, komu už bylo 15 let, může mít k účtu debetní kartu nebo nálepku a vlastní přístup do internetového bankovnictví.

Chcete poslat peníze babičce do lázní? Jednoduše je převedete na účet, ke kterému má kartu. Babička si na kolonádě vybere a pozve kamarádky na oplatkovou párty. Převody mezi účty probíhají totiž okamžitě a zadarmo. Vy pak máte přehled, jak se ve vaší rodině peníze točí a kam se kutálí. To není vykutálené, ale praktické.

Spojením účtů celé rodiny pod jednu střechu navíc určitě ušetříte.

Může mít k mým penězům přístup někdo další?

Když se na tom spolu domluvíme, proč ne? Jestli chcete, aby s vašimi penězi mohl disponovat někdo další, udělejte z něj disponenta. Stačí ve vašem internetovém bankovnictví nebo na pobočce vyplnit pár kolonek, něco nám poslat a něco podepsat. Disponent pak může ve vašem internetovém bankovnictví dělat přesně to, co mu vy dovolíte. Ke svému účtu můžete také nechat udělat druhému člověku debetní kartu nebo nálepku.

Co všechno můžu z účtu platit a jak dlouho převod peněz trvá?

Z běžného účtu můžete platit tak, jak je to v bance běžné. Můžete posílat peníze u nás i za kopečky, nastavit si trvalé platby, splátky půjčky nebo hypotéky, SIPO i inkaso.

Kromě běžného inkasa máme i Chytré inkaso, které se vás před stržením peněz z vašeho účtu vždy zeptá, jestli peníze může odeslat, nebo ne.

A jak dlouho u nás převody trvají? Mezi účty v Air Bank je to okamžitě. U úhrad do jiné banky v České republice jsou peníze na účtu nejpozději následující pracovní den. Pokud jsou termíny převodů váš koníček nebo se zrovna chystáte na zkoušky na vysoké škole bankovnictví, prohlédněte si naši podrobnou tabulku.

Můžu si vaše služby zdarma vyzkoušet?

Za zkoušku nic nedáte, a to doslova, je zdarma. Založte si účet a my vám na něj budeme měsíc vracet poplatky za všechny běžné služby, které vyzkoušíte.

Poplatky vám sice nejdříve naúčtujeme, ale ještě ten samý den kolem půlnoci vám je vrátíme zpět. Tak do toho. Máte absolutní svobodu.

Účet můžete samozřejmě kdykoliv zrušit. Ale těch, kteří to udělají, je jako šafránu. Pokud nás vyzkoušíte, zjistíte proč.

Jak si můžu změnit tarif?

Jednoduše, ani nikam chodit nemusíte. Stačí zabrouzdat do záložky Nastavení ve svém internetovém bankovnictví a kliknout na odkaz Můj tarif. Na této obrazovce si pak zaškrtnete, jaký tarif chcete, a v internetovém bankovnictví podepíšete dodatek smlouvy. Od následujícího měsíce už budete bankovat s novým tarifem.

Co je princip rozumného využívání?

Tento princip se týká Velkého tarifu. Naší zásadou je poskytovat jednoduché služby, abychom vám usnadnili život a nijak vás neomezovali.

Někteří lidé ale můžou naše služby v rámci Velkého tarifu využívat častěji, než je normální, a to nás stojí nemalé peníze, které bychom mohli využít jinak, třeba na zdokonalování a vývoj nových služeb. Pro tyto případy máme v záloze princip rozumného využívání a ten stanovuje míru používání, která je podle nás férová. Překročení této míry znamená, že v jednom měsíci provedete více než 15 výběrů peněz u jiné banky v Evropské unii nebo u Sazky. Mezi námi — tolik výběrů dělá opravdu málokdo. Když se to stane jednou, tak se samozřejmě nic neděje. Pokud ale někdo překročí popsaný počet výběrů opakovaně, uplatníme naše právo a budeme mu účtovat poplatek za šestnáctý a každý další výběr podle našeho ceníku tak, jako by měl/a Malý tarif. Myslíme si, že princip rozumného využívání je vcelku rozumný.

Jak funguje Záruka spokojenosti?

I my jsme jenom lidé, proto se může stát, že uděláme chybu. Když už se to stane a nebudete s našimi službami spokojení, nemusíte díky naší Záruce spokojenosti za naše služby platit. Je to stejné, jako když vám v restauraci přinesou přesolenou polévku nebo závitek omotaný kadeří kuchařovy pomocnice.

Na rozdíl od smlouvání s číšníkem, které se často neobejde bez zjitřených emocí, dostanete u nás peníze zpátky v klidu a bez řečí. Stačí v internetovém nebo mobilním bankovnictví jednoduše poplatek vyhodit do koše. Jen nesmí být starší než 30 dní. Takhle elegantně a rychle můžete svoji reklamaci vyřešit celkem 3× do roka.

To, že tento zrychlený způsob reklamace vyčerpáte, neznamená, že si už nikdy nemůžete stěžovat. Můžete. Kromě Záruky spokojenosti máte samozřejmě možnost běžné reklamace.

O tom, co jsme podle vás udělali špatně, nám můžete zavolat, napsat nebo o tom s námi přijít popovídat na pobočku. Budeme rádi, když si postěžujete. Vážně. Jen tak chybu odhalíme a příště se jí vyhneme.

Co si mám vzít jako občan ČR na pobočku, když si chci založit účet?

Kromě dobré nálady jako občan České republiky si s sebou vezměte občanku a váš mobilní telefon. Těšíme se na Vás.

Co si mám vzít jako cizinec na pobočku, když si chci založit účet?

Jako občané Evropské unie potřebujete 2 doklady:

Jeden doklad s fotografií — Cestovní pas, Národní průkaz, u občanů Slovenské republiky Občanský průkaz nebo Průkaz k pobytu.
Druhý doklad totožnosti — Cestovní pas, Řidičský průkaz, Průkaz o povolení k pobytu nebo Povolení k pobytu formou nálepky v Cestovním pase.

Pokud jste občané země mimo Evropskou unii, potřebujete také 2 doklady:

Jeden doklad s fotografií — Cestovní pas nebo Průkaz o povolení k pobytu.
Druhý doklad totožnosti — Cestovní pas, Řidičský průkaz, Průkaz o povolení k pobytu nebo Povolení k pobytu formou nálepky v Cestovním pase.

Co je to multibanking a jaké banky jsou do něj zahrnuty

Máte účet ještě u své původní banky a chcete rychle vědět, co se na něm děje? Zůstatek i historii plateb si můžete jednoduše prohlédnout přímo z našeho internetového bankovnictví nebo z aplikace My Air. Tato služba se jmenuje multibanking a je zdarma. Do multibankingu postupně přidáváme další banky a učíme jej také nové funkce.

V internetovém bankovnictví propojení na svůj účet v jiné bance provedete v části Nastavení / Aplikace / Přidat účet z jiné banky. V aplikaci My Air propojení najdete v menu pod heslem Účty v jiných bankách.

Banka Stav
Creditas zatím nechystáme
Česká spořitelna můžete vyzkoušet
ČSOB připravujeme
Equa bank můžete vyzkoušet
Fio banka čekáme na standardní API
ING zatím nechystáme
Komerční banka můžete vyzkoušet
mBank připravujeme
Moneta Money Bank můžete vyzkoušet
Raiffeisenbank můžete vyzkoušet
Sberbank čekáme na standardní API
UniCredit Bank připravujeme


Jak rychle po založení účtu mi vydáte platební kartu?

Naší kartou můžete platit hned, jak budete mít účet aktivní. Už v ten okamžik si u ní můžete zapnout placení mobilem. Nevadí, že plastová karta přijde až za pár dní. Kromě placení můžete svým telefonem vybírat i z bankomatu. Když si účet otevřete na pobočce, můžete odejít se zapnutými platbami mobilem hned a cestou od nás novinku vyzkoušet. Když si účet zakládáte v My Air nebo online na internetu, budeme od vás nejdříve potřebovat poslat na nový účet v Air Bank první platbu z jiného vašeho účtu u banky v České republice. Hned po tomto ověření můžete začít platit mobilem.

Ztratil jsem kartu a zamkl jsem ji. Jak dlouho budu čekat na novou?

Vydejte si náhradní kartu. Je zdarma, přijde vám přibližně za 5 dní a hlavně, hned po dokončení žádosti s touto kartou můžete platit mobilem. Stačí, když v něm máte naši aplikaci My Air a v detailu karty si placení mobilem raz dva zapnete.

Poradíme Vám i na sociálních sítích