Co vás nejvíc zajímá

Kdo je kdo?

Tohle v Česku úplně nové pojištění jsme pro vás připravili s MAXIMA pojišťovnou a AXA Assistance. AXA Assistance zajišťuje všechny asistenční služby, právě na ni se tedy obracejte kdykoliv, když budete mít k pojištění jakýkoliv dotaz nebo budete potřebovat řešit škodnou událost.

Jak získám kartičku pojištění?

Žádné strachy, bez kartičky neodjedete. Jakmile se pojistíte, pošleme vám ji mailem do internetového bankovnictví a také do naší mobilní aplikace.

Jak pojištění zaplatím?

Zapomeňte na zdlouhavé opisování čísla platební karty. Pojistné se zaplatí samo z vašeho hlavního účtu. Nemusíte přitom ani hnout prstem.

Kam mám volat, když se mi něco stane?

Sem, na +420 226 216 023.
Můžete nám ale také napsat mail na airbank.pojisteni@axa-assistance.cz.

Kde pojištění platí?

Platí na celém světě. Možná by se vám ale mohlo hodit, že když si vyberete pojištění po Evropě, je starý kontinent maličko větší než v atlasu. Kromě zeměpisné Evropy k němu počítáme i Turecko, Izrael, Tunisko, Kanárské ostrovy, Egypt a Gruzii.

Jak je to s placením v nemocnici?

Když si vás kvůli něčemu nechají v nemocnici, nemusíte se o placení vůbec starat. Asistenční služba se s nemocnicí spojí napřímo a všechno za vás vyřeší.

Proplatíte mi účtenky za ošetření i po příjezdu domů?

Pokud chcete proplatit účtenky za ošetření až po návratu domů, vyplníte tento formulář a s účtenkami ho pošlete na adresu airbank.pojisteni@axa-assistance.cz.

Kromě účtenek od lékaře může jít o účty za léky nebo třeba za dopravu do nemocnice.

Co mám dělat, když se něco semele?

V každém případě

 • Nedávejte z ruky pas ani občanku, nikdy nevíte, jestli je dostanete zpátky. A před odjezdem si radši udělejte jejich kopie, které si vezmete s sebou.
 • Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Pokud vás k tomu někdo nebo něco donutí, vždy k podpisu dopište, že textu nerozumíte. Klidně česky nebo anglicky.
 • Když vám někdo způsobí škodu, určitě si na něj vezměte kontakt. Zároveň si zkuste obstarat svědecké výpovědi. A pokud myslíte, že to věci pomůže, nebojte se zavolat policii.
 • Před cestou si pečlivě přečtěte pojistné podmínky, ať víte, na co jste pojištění.
 • Pokud nebudete potřebovat pomoc hned na místě a budete chtít jenom něco zpětně proplatit, můžeme to v klidu vyřešit po mailu, až se vrátíte.

Když vás skolí nemoc nebo úraz

 • Potřebujete okamžitě ošetřit nebo vyšetřit, protože za chvíli už by mohlo být pozdě? Bez obav si zavolejte záchranku. Zároveň se ale ozvěte asistenční službě, ať o tom ví. Obojí samozřejmě může udělat někdo za vás, když se na to zrovna necítíte.
 • Stalo se vám něco, co se obejde bez sanitky, ale možná by se na to měl podívat doktor? Třeba jste se strašně spálili na slunci nebo vás bolí v krku? Ozvěte se asistenční službě, dohodne se s vámi co a jak.
 • Asistenční služba se vás bude ptát na pár věcí, zkuste si jich co nejvíc připravit dopředu:
  1. Číslo pojištění. To najdete na své kartičce pojištění.
  2. Místo a čas. Kde a kdy se vám něco stalo a kde jste teď. Samozřejmě co nejpřesněji.
  3. Popis události nebo nemoci. Tedy jak k úrazu došlo nebo jak se cítíte.
  4. Kontaktní osoba. Možná jste to vy, možná někdo, kdo se o vás stará. Každopádně si připravte telefonní číslo, na kterém bude kontaktní osoba k zastižení.
 • Jste po ošetření, ale vypadá to, že vás čekají nějaká další vyšetření nebo zákroky? Proberte to s asistenční službou. Připravte si k tomu lékařskou zprávu z prvního ošetření, určitě se vás budou ptát, jak dopadlo.
 • Pokud po vás budou chtít rovnou zaplatit náklady za ošetření nebo léky, vždy si vyžádejte lékařskou zprávu, vyúčtování a příjmový doklad.

Když se vám stane něco se zavazadly

 • Zkuste si obstarat policejní protokol a potvrzení od dopravce. Nebo aspoň jedno z toho.
 • Pokud to jde, podrobně nafoťte, co přesně se stalo.
 • Připravte si účtenky nebo doklady za všechno, co budete chtít proplatit.

Pokud něco provedete vy

 • Na místě nikomu nic neplaťte. Poškozeného vždy odkažte na asistenční službu, která se s ním vypořádá. Kontaktní údaje jsou AXA Assistance, Hvězdova 1689/2a, Praha 4, PSČ 140 62. Telefon: +420 226 216 023, e-mail: airbank.pojisteni@axa-assistance.cz.
 • Ještě na místě sepište s poškozeným stručný záznam nehody, včetně kontaktů na případné svědky. Pokud se nebudete schopní dohodnout, co a jak se vlastně stalo, rovnou zavolejte policii, ať věc vyšetří.
 • Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Pokud vás k tomu dotlačí protistrana nebo policie, vždy k podpisu dopište, že textu nerozumíte. Klidně česky nebo anglicky.
 • Pokud to jde, podrobně nafoťte, co přesně se stalo.
 • Co nejdříve po návratu nám nahlaste, co se stalo, i písemně. Použijte k tomu formulář pro hlášení škodní události, který najdete u nás na webu v sekci Formuláře.

Poradíme Vám i na sociálních sítích