Co vás nejvíc zajímá

Kolik Šanon stojí?

Všechny výhody Šanonu můžete využívat úplně zadarmo. A když se náhodou rozhodnete, že už jej nebudete chtít dál používat, o nic nepřijdete. Ke všemu, co si do něj uložíte, se kdykoliv zdarma dostanete.

Uznávají obchodníci reklamaci s ofocenou účtenkou, třeba tou, co mám v Šanonu?

Pokud se podíváme na to, co říká zákon, stačí pro reklamaci jakýkoliv důkaz, že jste zboží zaplatili. Může jít o výpis z účtu, účtenku i její kopii například v Šanonu. Odpověď tedy zní ano.

Jednu takovou zkušenost s reklamací si můžete přečíst tady:

http://www.vasestiznosti.cz/stiznost/4895/odmitnuti-kopie-uctenky.

Více informací o reklamacích pak najdete tady:

https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/

Česká obchodní inspekce nám pak poslala jasnou odpověď, co se otázky reklamace s elektronickou účtenkou týče. Můžete si ji přečíst tady.

Jak funguje technologie načtení dat z faktury?

Odpověď máme od samotných tvůrců tohoto kouzla. Tady je:

„Na začátku je obrázek, fotka nebo sken dokumentu. I PDF soubory se nejdříve převedou na obrázek. Šanon pak v obrázku hledá písmena a čísla a spojuje je dohromady. V druhém kroku hledá mezi spojeními to, co ho zajímá — číslo účtu, cenu nebo datum. Vychází přitom ze znalostí různých dokumentů, které jsme ho ve vývoji naučili číst. Ví proto třeba, že číslo účtu je spíše v horní polovině stránky a je v něm lomítko nebo že cenu najde poblíž zkratky Kč. Ve třetím kroku Šanon třídí hodnoty podle toho, jak si je jistý jejich správností. Některé vám proto vůbec neukáže. Tam, kde si je jistý, vám ukáže jen jednu hodnotu, a když je na vážkách, dá vám raději vybrat.“

Schválně si to sami vyzkoušejte. Jak snadno nahrajete fakturu do Šanonu, najdete tady.

Co všechno můžu uložit do Šanonu?

Šanon je jako stvořený pro ukládání všech dokumentů, které souvisejí s placením. Místo je v něm pro účtenky, faktury a stvrzenky. Na to všechno je Šanon odborník. Z faktury třeba dokáže přečíst platební údaje a vyplnit za vás platební příkaz. Vám pak stačí vše jen zkontrolovat, potvrdit a je to. K dokumentům si ale můžete přidat i fotku, abyste hned poznali, jestli účtenka patří k foťáku, nebo ke kombajnu. Dokumenty do Šanonu můžete ukládat ve formátech PDF, PNG, GIF a JPEG. Máte to uloženo? Tak si to rovnou zkuste.

Kolik se toho do Šanonu vejde?

Šanon, to je velká věc, proto je v něm místa dostatek. Celkově do něj můžete vložit dokumenty o velikosti 8 gigabytů. Velikost jednoho ukládaného souboru přitom může být až 5 megabytů. I kdybyste využili největší možnou velikost souboru, hravě do Šanonu vložíte nejméně 1 600 dokumentů. A to je více než dost.

Jak si ze Šanonu vytáhnu dokumenty?

V Šanonu je vašim dokumentům dobře. Jestli je ale chcete stáhnout k sobě do počítače, je to jednoduché. Buď dokument otevřete ve svém prohlížeči a uložíte na plochu přes Soubor / Uložit. Ke všem dokumentům uloženým v Šanonu se dostanete ve dne v noci a i tehdy, kdy už třeba nebude úplně zadarmo jako teď.

Jsou moje dokumenty v Šanonu v bezpečí?

Šanon v internetovém bankovnictví je určitě bezpečnější než papírová krabice od bot i desky v šuplíku. Můžete být klidní. Z našeho Šanonu se nic neztratí. Cokoliv do něj vložíte, kdykoliv v internetovém nebo mobilním bankovnictví uvidíte. Údaje z nahrávaných složenek, faktur a účtenek v Šanonu používáme k tomu, abyste je pohodlněji raz dva zaplatili, zatřídili a jednoduše podle názvu vyhledávali. Na nic jiného tyto informace nevyužíváme a ani je neposíláme nikam dál. Vaše údaje nahrané do Šanonu bereme jako důvěrné stejně jako třeba vaše platby nebo osobní údaje.

Funguje Šanon v mobilní aplikaci?

I když se toho do Šanonu vejde opravdu hodně, můžete ho nosit docela nenápadně v kapse nebo v kabelce. V naší mobilní aplikaci funguje totiž stejně skvěle jako v internetovém bankovnictví. Účtenky, faktury a obrázky si můžete fotit přímo telefonem i bez přihlášení. Kdykoliv později si je pak po přihlášení můžete v Šanonu zatřídit do složek a ty pojmenovat.

Proč k Šanonu dostanu nový mail?

Zvláštní mailová adresa do Šanonu je dobrá věc. Jakoukoliv fakturu, která vám přijde na váš mail, si totiž můžete jednoduše přeposlat do Šanonu. Cokoliv si na mail Šanonu pošlete, v něm také najdete. Šanon vám to uloží do složky Neroztříděné. Mailovou adresu Šanonu najdete na úvodní stránce Šanonu anebo v části Nastavení / Aplikace / Šanon. A jestli se vám navržená adresa nebude líbit, v Nastavení si ji také můžete kdykoliv změnit.

Jak mi Šanon usnadní práci?

Šanon umí přečíst to, co je na faktuře i účtence napsané. Díky tomu vám pak sám vyplní platební příkaz. Poté stačí jen kliknout na pole Zde ověřte a platební příkaz zkontrolovat. A pak frrrr, peníze letí.

Poradíme Vám i na sociálních sítích