Konečně přichází skvělý účet pro podnikatele. Už teď umí všechno, co na nás máte rádi, a naučíme ho ještě více

Před dvanácti lety jsme vnesli svěží vítr do osobního bankovnictví a postupně díky disponentským účtům a účtům pro děti i do správy financí celé rodiny. Být pro vás v této oblasti tím nejlepším parťákem byla naše priorita. Věděli jsme ale, že jednou dojde i na podnikatelské účty. Pravidelně jsme totiž z řad klientů slýchali, že by je od nás uvítali. A to nejen proto, aby všechny své peníze měli pod jednou střechou, ale hlavně kvůli našemu odlišnému přístupu, který jim u podnikatelských účtů chybí. Jsme proto rádi, že vám teď účet pro podnikatele ve stylu Air Bank můžeme představit.

Naše služby vždy připravujeme tak, aby odpovídaly tomu, co opravdu potřebujete. Podnikatelský účet v tom není žádnou výjimkou. Strávili jsme spoustu času s lidmi, kteří podnikají, a dopodrobna se vyptávali, co od účtu očekávají. Závěr byl celkem překvapivý a vlastně i milý zároveň. Podnikatelský účet má být přesně takový, jaký už nabízíme pro osobní finance. Tedy jednoduchý, přehledný, s pohodlným přístupem online, bez zbytečných poplatků, a naopak s možností si i trochu finančně přilepšit. Ještě větším překvapením bylo zjištění, že žádný podnikatelský účet na trhu vám to plně nenabízí. U každého vám více či méně něco chybí.

Pojďme se na náš podnikatelský účet podívat konkrétně. Co tedy nabízí? Kompletní přehled najdete v našem ceníku, ale tady je seznam toho nejdůležitějšího. Zdarma máte:

  • Založení a vedení běžného podnikatelského účtu.
  • Vedle účtu v CZK také založení a vedení podnikatelského účtu v cizích měnách, a to v EUR a USD.
  • Podnikatelský spořicí účet s úrokem 5 % ročně na vklady do 250 000 Kč a nad tuto částku až do výše půl milionu korun s úrokem 4 % ročně. Stačí splnit jednoduchou podmínku pěti plateb kartou za měsíc.
  • Neomezený počet příchozích a odchozích tuzemských transakcí včetně okamžitých plateb.
  • Neomezený počet příchozích a odchozích SEPA transakcí.
  • Dvě podnikatelské debetní karty.
  • Výběry hotovosti z našich bankomatů a také bankomatů partnerských bank (Komerční banka, Moneta, UniCredit Bank). Celkem jich je více než 2 000 po celé ČR.
  • Vklady hotovosti do našich vkladomatů.

Jak už od nás můžete očekávat, vše ohledně účtu si zařídíte online v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví. (To neznamená, že bychom vás rádi neviděli i osobně. Klidně se stavte na některé z našich poboček, třeba jen na kávu nebo se optat, co je u nás vedle podnikatelských účtů nového.) Pokud už u nás účty pro sebe a celou rodinu máte a založíte si teď u nás i účet pro podnikání, získáte přehled o všech svých financích hezky na jednom místě — v mobilu ve své kapse.

Podnikatelský účet sice teprve spouštíme, ale už teď máme řadu plánů, jak ho pro vás dál vylepšit. Ještě letos bychom chtěli zobrazení všech vašich účtů v mobilní aplikaci ještě více zpřehlednit, konkrétně vám dát ty osobní i podnikatelské na jednu obrazovku Chytrého přehledu v apce. Když vše půjde podle plánu, ještě do konce roku vám do aplikace doplníme jednoduchou online fakturaci přímo z účtu a také možnost přijímat od zákazníků platby kartou bez nutnosti mít platební terminál. V hledáčku máme i půjčky pro podnikateleúčty pro právnické osoby. To už ale hodně předbíháme.

Jestli se chcete o podnikatelských účtech dozvědět ještě více, mrkněte se sem. Najdete tam třeba užitečnou sekci s nejčastějšími dotazy.

Co říci na závěr? Snad jen přání, ať se vám s naším účtem úspěšně podniká.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky