Na dovolenou vám pojistíme i auto — to vaše i to z půjčovny

Pojištění

Vás, vaše blízké i vaše zavazadla už na zahraniční cesty pojistit umíme. Doteď jsme si ale neuměli poradit s auty. To se ale před letošní — pravda, trochu zvláštní — dovolenkovou sezónou mění.

Už už to vypadalo, že se letos žádná zahraniční dovolená nekoná. Nakonec se ale ukázalo, že to s těmi zákazy zase až tak dramatické nebude. Jestli se nakonec rozhodnete opravdu někam vyrazit a zároveň patříte k těm, kteří si rádi užívají svobodu cestování autem, mohla by vám naše nová připojištění přijít vhod.

První z nich, Autoasistence, vypomáhá v případě nehody nebo poruchy vlastního auta, případně motorky. Bude vám krýt záda nejen na silnicích v zahraničí, ale i na těch domácích při cestě k hranicím nebo od nich už domů. Toto připojištění vám pomůže i ve chvíli, kdy nebudete moci nastartovat kvůli vybité baterii, natankujete do vozu nesprávný typ paliva nebo třeba ztratíte od vozu klíče. A to není vše. Pokrývá také odtah vozidla, zajištění náhradního ubytování pro cestující či náhradní dopravu do místa dovolené a další náklady, které vzniknou v přímé souvislosti s poruchou.

Pojištění Půjčené vozidlo vám zase podá pomocnou ruku, když nehoda potká auto, motorku nebo skútr, které jste si půjčili v zahraničí. Třeba na jednodenní výlet po nějakém řeckém ostrově nebo na celotýdenní cestu po chorvatském pobřeží. Pokud by se nedej bože s půjčeným vozidlem něco stalo a půjčovna by chtěla peníze za spoluúčast, toto pojištění to za vás zaplatí.

Na závěr jen pro úplnost — vedle těchto „motoristických“ připojištění máme i několik dalších. Už jsme zmiňovali pojištění zavazadla, které vám vykompenzuje případné škody spáchané na vaší bagáži i na věcech uvnitř ní. Nebo pokud si rádi vháníte adrenalin do žil chozením po horách či obdobnými aktivitami, možná vám přijde vhod pojištění na rizikové sporty. Kompletní nabídku připojištění i s jejich cenou najdete ve spodní části kalkulačky pro cestovní pojištění na našem webu. Tam si můžete naklikat různé varianty podle svých potřeb.

Přejeme vám krásné léto.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky