U našeho kontokorentu můžete nově čerpat 3 000 Kč úplně bez úroku

31. 8. 2021

Kontokorent je finanční rezerva, kterou od chvíle, kdy si ji zapnete a my vám ji schválíme, máte připravenou u svého běžného účtu. Když ji nepotřebujete, v klidu si pochrupuje a nic vás nestojí. Jakmile ale nějaký měsíc finančně úplně nevycházíte, je připravená k použití. Běžně se pak za dobu využívání kontokorentu platí z čerpané částky úroky, ale to jsme teď v Air Bank změnili. Abychom vám případnou nenadálou situaci s penězi ještě víc usnadnili, rozhodli jsme se, že vám od teď částku do 3 000 Kč nebudeme úročit vůbec.

Parťák pro nenadálé výdaje

Situací, kdy se finanční rezerva může hodit, je celá řada. Stačí, aby se v jednom měsíci pokazil jeden domácí spotřebič, což podle Murphyho zákona znamená, že se hned porouchá další nebo vypoví službu třeba auto. Úspory se postupně tenčí, až se blíží nule, a do další výplaty pořád několik dnů zbývá. Mít pak možnost jít na účtu dočasně do minusu, navíc do částky 3 000 Kč úplně bez úroku, v takové chvíli přijde více než vhod. Když o kontokorentu navíc přemýšlíte jako o zadních vrátkách a zapnete si ho, aniž byste ho v dané chvíli akutně potřebovali, nebudete se muset stresovat žádnými žádostmi a schvalováním, až k něčemu skutečně dojde. Budete ho mít rovnou připravený k využití.

Přehledně a férově

Záleží nám nejen na tom, abyste v případě finanční nouze měli kam sáhnout, ale také na tom, abyste o svých penězích měli co nejlepší přehled. A kontokorent není výjimkou. Když vám ho schválíme, v mobilním i internetovém bankovnictví se vám hned přehledně ukáže, jaká částka na účtu je vaše a jaká už je schválený kontokorent. Abyste měli i přehled o tom, jestli už jste se přehoupli do úročené výše kontokorentu, můžete si v mobilní aplikaci nastavit notifikaci, která vás upozorní, jakmile zůstatek na účtu klesne pod 3 000 Kč. Zároveň poprvé, jakmile z kontokorentu využijete více než oněch 3 000 Kč, vám od nás přijde připomínka, že teď už vám počítáme úrok, který jsme si spolu ve smlouvě sjednali. Samozřejmě je pak jen na vás, jestli využijete ze schválené rezervy více. U kontokorentu si totiž můžete zažádat o částku od 5 000 Kč do 50 000 Kč.Na závěr už jen doplníme, že tuto neúročenou rezervu 3 000 Kč můžete využít od 27. 8. 2021 do případného odvolání, a to ať už kontokorent zapnutý máte, nebo si ho zapnete teprve teď. Pokud jste ve druhé skupině, zapnout si ho můžete v  mobilní aplikaci My Air, internetovém bankovnictví nebo také osobně na kterékoliv z  našich poboček. Všechny další informace i reprezentativní příklad najdete na stránce kontokorentu tady na našem webu.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky