Jak na novou hypotéku a na co si ji mohu vzít?

Novou hypotéku můžete využít na koupi nemovitosti. Hypotéku na stavbu domu nebo na rekonstrukci v nabídce zatím nemáme. Za hypotéku si můžete pořídit dokončený a zkolaudovaný byt nebo dům určený k bydlení. Byt by přitom měl být v osobním vlastnictví. Na družstevní byt nepůjčujeme a tak stejně i na nemovitost v zahraničí. Na hypotéku si můžete samozřejmě pořídit i pozemek, který s tímto bytem nebo domem souvisí. Na koupi samotného pozemku ale hypotéku zatím neposkytujeme. U bytu se někdy může stát, že pozemek pod bytovým domem je ve vlastnictví města nebo obce. To nám ale v poskytnutí hypotéky bránit nebude.

A jaké doklady budete k žádosti potřebovat?

Budeme po vás chtít dva doklady totožnosti, doklady o tom, kolik vyděláváte a návrh kupní smlouvy nebo smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Případně návrh smlouvy o úschově, pokud ji budete chtít využít. Jsou věci, které by v kupní smlouvě chybět neměly. Najdete je v dokumentu Bez čeho se v kupní smlouvě neobejdeme.

Dále budeme potřebovat odhad na zastavovanou nemovitost, a to od našeho smluvního odhadce.

Seznam dokladů, které bychom po vás mohli chtít, najdete v dokumentu Jaké dokumenty od vás k vyřízení hypotéky budeme potřebovat. Ale nelekejte se, zdaleka ne všechny budou potřeba.

Připravili jsme pro vás průvodce, který vás krok za krokem provede naší hypotékou od žádosti až k načerpání.

zpět

Další témata

Karty a placení
Více informací