Co vás nejvíc zajímá

Kde a jak si můžu založit účet? Co k tomu budu potřebovat?

Založit účet si můžete online, na pobočce, poštou nebo s pomocí kurýra. Jen vám musí být aspoň 15 let. Budete potřebovat občanský průkaz, u zakládání online jeho kopii, kopii některého druhého dokladu a výpis z bankovního účtu. V každém případě pak mobilní telefon s číslem českého operátora a mail. Pak už všechno půjde jako po másle. A jestli chcete, můžeme spolu založit účet i po telefonu.

Kdo a jak může o převedení účtu požádat?

S převedením účtu rádi pomůžeme každému. Nedíváme se, jestli jste náš nový, nebo stávající klient. Stačí, když se u nás stavíte na pobočce a řeknete nám, že chcete účet převést k nám. Hned se do toho pustíme. Uvidíte, že je to jednodušší, než byste čekali.

Můžou být s převedením účtu nějaké trable?

V převádění účtu nás můžou zastavit závazky, na kterých jste se dohodli s původní bankou. Myslíme tím třeba hypotéku nebo půjčku. Kvůli nim nemusí jít účet ve vaší původní bance zrušit. Převést z něj trvalé platby, inkasa nebo SIPO k nám ale můžeme i tak. A uděláme to rádi.

Jak to, že můžete sami vyřídit převedení účtu z mé původní banky k vám?

Protože jsme superhrdinové a vládneme nadpřirozenými schopnostmi… Ne, teď vážně. Převedení účtu se řídí Zákonem o platebním styku. Díky tomu platí stejná pravidla pro změnu banky pro všechny platební instituce v České republice a my za vás můžeme docela jednoduše vyřídit převedení účtu k nám. Změna banky je tak ještě snadnější a vy s ní nemáte žádné velké papírování.

Jak se dozvím, že je na mém novém účtu v Air Bank už všechno nastavené?

Pošleme Vám poštovního holuba… Ne, ne, bude to takhle: Hned jak nastavíme trvalé platby, inkasa a SIPO, pošleme vám mail. Kromě toho vám poradíme s oznámením vašeho nového čísla účtu třeba vašemu zaměstnavateli kvůli výplatě nebo společnostem, které vám z ní strhávají inkaso. Ano, je to takový koloběh peněz.

Jak dám vědět příjemcům mých inkas, že jsem změnil banku?

Jestli máte na svém účtu nastavené inkaso, je třeba dát nové číslo účtu například mobilnímu operátorovi nebo dodavateli elektřiny. Ti často chtějí znát i další údaje, jako třeba číslo smlouvy, telefon nebo zákaznické číslo. V mailu, který vám pošleme po převedení účtu, najdete i postup, jak máte změnu inkasa té které společnosti ohlásit. Nebojte se, není to žádná věda.

Jak mi proplatíte poplatek, který si moje zhrzená banka za změnu banky naúčtuje?

Jednoduše vám peníze až do 500 korun připíšeme na účet. Bude nám k tomu stačit výpis z účtu, na kterém poplatek označíte. Na výpisu musíme najít vaše jméno, adresu, číslo účtu a popis poplatku, samozřejmě i s částkou. Výpis nám můžete poslat oskenovaný přes internetové bankovnictví. Jestli ale půjdete kolem, můžete nám ho hodit i na jakoukoliv naši pobočku. A ještě — ať není výpis okoralý, to znamená starší než 3 měsíce.

Jak změním banku bez toho, abych do ní musel chodit?

Takhle: Vezmete s sebou občanku, číslo původního účtu a přijdete za námi na pobočku. Tam spolu vyplníme jeden papír a zbytek už vyřešíme za vás. Do své staré banky už chodit nemusíte.

Poradíme Vám i na sociálních sítích