Mimořádná splátka hypotéky

Mimořádnou splátku provedete u své hypotéky kdykoliv po dočerpání zdarma přes Chytrou rezervu.

Jde to úplně lehce. Napřed si do Chytré rezervy převeďte dost peněz. Stačí v internetovém bankovnictví v detailu hypotéky kliknout na Půjčky a hypotéky / Moje půjčky a hypotéky / Možnosti / Úhrada do rezervy. Zadáte částku, potvrdíte přes SMS nebo v aplikaci My Air a je to. Pokud už v rezervě dost peněz máte, můžete samozřejmě tenhle krok přeskočit.

Splátku pak pošlete kliknutím na Půjčky a hypotéky / Moje půjčky a hypotéky / Možnosti / Převod na jistinu. Tady jednoduše zadáte do políčka nebo nastavíte na zeleném posuvníku, kolik si chcete z rezervy poslat. I tady vás čeká ještě potvrzení přes SMS nebo v aplikaci.

Jen prosím nezapomeňte, že jak jednou mimořádnou splátku z Chytré rezervy pošlete a převedete na jistinu, už si ji nemůžete převést zpátky. A to ani do Chytré rezervy, ani na účet.

Takový převod jde celý na splacení jistiny a provést jej můžete v jakékoliv výši. Klidně tak na jistinu můžete převést jednu korunu, nebo všechny peníze, které v Chytré rezervě máte. A pokud chcete hypotéku doplatit úplně, můžete ji kdykoliv předčasně splatit.

Poradna