Co vás nejvíc zajímá

Na co můžu peníze z kontokorentu použít?

Na cokoliv! Jeďte na dovolenou, kupte si něco na sebe, darujte na charitu. Právníci by řekli, že čerpání kontokorentu je neúčelové.

Jak vlastně kontokorent funguje?

Je to taková finanční rezerva, která čeká, až ji využijete. Pokud vám kdykoliv dojdou vlastní peníze, můžete dál posílat platby nebo platit kartou jako normálně. Jen na to začnete plynule využívat peníze z kontokorentu. Nelekněte se, v tu chvíli vám začneme zůstatek účtu ukazovat s minusem. Děláme to proto, abyste měli přehled, kolik máte půjčeno. Kontokorent můžete kdykoliv jednoduše splatit. Stačí prostě na účet vložit peníze. Buď celou částku, nebo můžete kontokorent splácet postupně. To už je jenom na vás.

Jak velký kontokorent můžu mít?

Od 5 000 Kč do 50 000 Kč. Záleží na tom, kolik budete chtít a kolik vám budeme moci nabídnout.

Jak si kontokorent zapnu?

Na pár kliknutí v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci, ale můžete to udělat i na pobočce nebo nám zavolat. V každém případě se vás jen zeptáme na pár věcí a hned vám řekneme, jak velký kontokorent vám můžeme dát. Může se stát, že od vás budeme potřebovat ještě něco doložit, například druhý doklad totožnosti nebo výpis z vašeho bankovního účtu. To zjistíme až během žádosti, ale určitě to nebude nic složitého. Nakonec už jen podepíšeme smlouvu a je to.

Jak dlouho můžu mít peníze z kontokorentu půjčené?

Peníze si můžete půjčovat, jak často chcete, ale nepřetržitě můžete kontokorent využívat nejdéle 1 rok. Pak se musíte aspoň na jeden den dostat zpátky do plusu a peníze z kontokorentu nepoužívat. V internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci vám datum, kdy nejpozději se musíte dostat zase do plusu, vždycky jasně ukážeme.

Má to ještě nějaké další podmínky?

Chceme mít jistotu, že vás kontokorent nedostane do problémů. Proto jsme vytvořili takzvanou podmínku obratu na účtu. Podle té vám vždycky během kalendářního měsíce musí přijít aspoň dost peněz na splátky všech půjček, které u nás máte. Prostě nechceme, abyste se dostali do situace, kdy budete půjčku splácet penězi z kontokorentu.

Kolik mě to bude stát?

Kontokorent jako takový nestojí nic. Zaplatíte nám jenom úroky z půjčených peněz. Ty počítáme jen za dny, kdy jste byli opravdu v minusu. Průběžně vám je ukazujeme v internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci, abyste měli přehled. A první den následujícího měsíce vám je sami odečteme z účtu, vy se nemusíte o nic starat.

Můžu kontokorent kdykoliv splatit?

Určitě. Jak budete kontokorent splácet, je jenom na vás. Můžete ho splácet postupně nebo celý najednou. Splácení vás samozřejmě nic nestojí. Platíte vždycky jen úroky z peněz, které máte půjčené.

Co se stane, když nějakým způsobem poruším smlouvu o kontokorentu?

To záleží případ od případu. Třeba když nebudete plnit podmínku obratu, můžeme vám kontokorent zablokovat a nebudete ho moci dále čerpat. Nebo můžete mít zpoždění se splátkou, to vám pak nejspíš naúčtujeme úrok z prodlení. Když se stane něco jiného, můžeme vám naúčtovat náklady, které nám tím vzniknou. Vždycky to ale budeme řešit podle zákona a smluvních podmínek.

Mohu jako student požádat o kontokorent?

Pokud jste student vysoké nebo vyšší odborné školy, tak ano. Kontokorent si můžete zapnout až do výše 10 tisíc korun. V žádosti stačí jako typ příjmů zadat „student“, doložit nám potvrzení o studiu a je to.

Poradíme Vám i na sociálních sítích

Kontaktujte nás

+420 515 202 202
Pobočky a bankomaty

O Air Bank

Sledujte nás

Mobilní bankovnictví My Air

Kurzovní lístek

EUR/CZK26,189
$
USD/CZK23,666
Člen skupiny PPF, IČO 29045371 / Evropská 2690/17, 160 00  Praha 6, zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013