Co vás nejvíc zajímá

Proč jste založili Air Bank a jak to začalo?

V roce 2008 jsme se rozhodli, že postavíme banku, kterou budou mít lidé rádi. Banku jednoduchou, přátelskou, odvážnou a férovou, která nabídne lidem služby, které jim u tradičních bank do té doby chyběly. Věděli jsme, že nechceme předělávat něco, co je podle nás špatně už od začátku. Proto jsme se dali do budování úplně nové banky na základech, kterým věříme my. O licenci jsme Českou národní banku požádali v červnu 2010. S jejím svolením jsme Air Bank otevřeli 22. listopadu 2011.

Proč nejsou naše služby zadarmo?

Na rovinu říkáme, že náš účet není úplně zadarmo. Myslíme si totiž, že za dobré služby se platí. Rozhodně u nás ale nenajdete nesmyslně vysoké nebo absurdní poplatky. Ty prostě nevedeme. Můžete se o tom přesvědčit v našem ceníku, který se vejde na jednu stránku.

Jaký je náš vztah k PPF?

Jsme členem skupiny PPF — jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Díky silnému a stabilnímu zázemí můžeme stavět banku, kterou budou mít lidé rádi. To byla také hlavní myšlenka, se kterou nás PPF zakládala.

Kdo nad námi vykonává dozor?

Když si budete myslet, že neplníme své povinnosti anebo společně vzniklý problém nevyřešíme, můžete se obrátit na náš dozorový orgán, kterým je Česká národní banka, Na Příkopě 28, Praha 1, PSČ 115 03.

Jak můžu podat stížnost k Finančnímu arbitrovi?

Jestliže provedenou platební transakci reklamujete bez úspěchu nebo se u nás neúspěšně domáháte jiné nápravy, která se týká provádění platebních transakcí, máte právo obrátit se na finančního arbitra. Finanční arbitr České republiky sídlí na adrese Legerova 69/1581, Praha 1, PSČ 110 00.

Etická linka

Jelikož nám záleží na Vaší spokojenosti a chceme dostát našim hodnotám, zřídili jsme Etickou linku — whistleblowing@airbank.cz, kam nám můžete poslat zprávu, pokud se Vám bude zdát, že se naši zaměstnanci nebo snad přímo Air Bank a.s. k Vám chovala neeticky nebo jinak pochybně.

Poradíme Vám i na sociálních sítích