Mobilní aplikaci My Air si nově propojíte se svým účtem i bez přihlašovacích údajů, ověření proběhne rozpoznáním vašeho obličeje

21. 9. 2022

Představujeme vám nový a moderní způsob, jakým si můžete naši mobilní aplikaci propojit se svým účtem. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je úsměv do objektivu foťáku ve vašem telefonu. Že jste vy skutečně vy, si totiž ověříme za pomoci takzvané biometrie, tedy nasnímáním vašeho obličeje a porovnáním s fotkou z občanky nebo uloženým selfie.

Situací, kvůli kterým si budete potřebovat do mobilu znovu nahrát aplikaci My Air, může být několik: obměníte si mobil za novější model, nedej bože mobil ztratíte (případně vám k jeho ztrátě nějaký dobrák „pomůže“) nebo si prostě jen z telefonu naši apku odinstalujete, ale pak ji tam budete chtít mít zpět. Ať už máte důvod jakýkoliv, v praxi to znamená, že si po opětovném nainstalování aplikace potřebujete apku také znovu propojit se svým účtem.

Pokrok nezastavíš

Doteď jste kvůli tomu museli do internetového bankovnictví a propojení nastavit v něm. V době, kdy mnoho z vás už do internetového bankovnictví vůbec nechodí, to ale může představovat zádrhel. Nejenže to pro někoho může být otrava, přecházet z mobilu na počítač, ale třeba si už do něj ani nepamatuje přihlašovací údaje. (Normálně bychom vám v takové situaci poradili, ať použijete apku a přihlásíte se načtením QR kódu na přihlašovací stránce íbéčka, ale teď mluvíme o situaci, kdy jste bez ní. Bez přihlašovacího jména a hesla se tedy neobejdete.) Abychom vám celý tento proces usnadnili, přinášíme vám úplně nový způsob propojení apky s účtem, u kterého si vystačíte čistě s mobilem a ani rozpomínání se na přihlašovací údaje není potřeba.

Zmiňované propojení provedeme díky moderním technologiím. Ověření vaší totožnosti totiž proběhne prostřednictvím biometrie, konkrétně rozpoznáním vašeho obličeje. Tento způsob tedy není jen pohodlný, ale z pohledu bezpečnosti i nejmodernější. Obzvlášť v této době, kdy podvodníci vymýšlejí neustále nové způsoby, jak z klientů bank vymámit přihlašovací údaje, to je optimální řešení. Bez vaší fyzické přítomnosti nemá u tohoto způsobu ověření nikdo šanci si aplikaci s vaším účtem propojit.

Cvakněte si selfíčko

Po nasnímání vašeho obličeje přichází na řadu umělá inteligence, která sken obličeje porovná s vaším selfíčkem, které si můžete do aplikace My Air kdykoliv pořídit. Doporučujeme to udělat hned teď, ať to máte na budoucí párování připravené a můžete to pustit z hlavy. Je to úplně jednoduché, postup jsme pro vás krok po kroku popsali. Pokud si svou fotku do My Air neuložíte, i tak můžete tento nový způsob párování využít – jen k porovnání použijeme fotku z občanky uložené v naší databázi. Výhoda nově pořízené fotky je však v tom, že vám můžeme hned zhodnotit její kvalitu a potvrdit tak, že ověření v budoucnu proběhne hladce jako po másle.

Na závěr ještě jeden šikovný odkaz, na kterém najdete popsaný dosavadní i tento zbrusu nový způsob párování aplikace s účtem. Opět přehledně krok po kroku.

Přejeme vám spokojené párování.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky