Nově se vám k přihlášení do bankovnictví bude hodit mobil

Bezpečnost

Už zítra vylepšíme zabezpečení při přihlašování do internetového bankovnictví. V některých situacích se tak může stát, že vás po zadání uživatelského jména a hesla požádáme ještě o potvrzení pomocí mobilního telefonu.

Setkáte se s tím hlavně v případech, kdy bude vaše přihlášení v něčem netradiční: proběhne z jiného počítače, v jinou než obvyklou dobu a podobně. Přihlášení v takovém případě potvrdíte stejně, jako když v internetovém bankovnictví podepisujete platby.

S aplikací My Air to uděláte snadno jedním ťuknutím na displej telefonu. Pokud aplikaci My Air ještě nemáte, v takovém případě vám pošleme jednorázový SMS kód, který pro potvrzení přihlášení přepíšete. Tak jako tak mějte při přihlašování svůj mobilní telefon vždy po ruce.

Náš tip: Zbavte se zdlouhavého přepisování SMS kódů a stáhněte si aplikaci My Air. Vedle rychlejšího přihlášení do internetového bankovnictví ji budete moci používat i pro bezpečné a pohodlné potvrzování celé řady dalších akcí. Víc si o tom můžete přečíst tady.

Aby vám tato novinka neušla, dočtete se o ní přímo i na přihlašovací stránce do internetového bankovnictví.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky