Placení mobilem pro začátečníky

Když jsme nedávno oznámili, že už se pouštíme do testování plateb mobilem, někteří z vás se nám ozvali, že vůbec netuší, jak to bude fungovat. Pro ně jsme připravili stručný návod.

Naprostá jednoduchost

Zaplatit mobilem bude jednodušší, než si možná myslíte. V praxi to bude vypadat hodně podobně jako placení bezkontaktní kartou nebo nálepkou – mobil přiložíte k terminálu a je zaplaceno. Hlavní výhoda je v tom, že už nebudete muset štrachat peněženku v tašce a z ní pak ještě vyndávat kartu. Mobil vytáhnete z kapsy a můžete rovnou platit.

Základní výbava

Co je k tomu potřeba? Jsou to čtyři věci. Základní předpoklad je, že máte chytrý telefon. Druhou podmínkou je, že máte telefon s operačním systémem Android, a to ve verzi 4.4 a vyšší. Dále je potřeba mít ve svém telefonu technologii NFC, což by neměl být problém, v současnosti ho má většina. A v neposlední řadě k tomu budete potřebovat aplikaci My Air. Až službu spustíme, pomůžeme vám ji v aplikaci nastavit. Uvidíte, že i to bude jednoduché.

Jen pro odvážné?

Spousta lidí si teď řekne: „Ježiš, co když mi ale telefon ukradnou?“ I na to samozřejmě myslíme. Zabezpečení je podobné jako u bezkontaktních karet a nálepek. Částky nad 500 korun bude potřeba potvrdit PIN kódem, stejně tak ho bude potřeba zadat i po několika platbách nižších než 500 korun, když v součtu dosáhnou určité částky. Opravdu se toho bát nemusíte.

Mobil vs. nálepka

Pro současné majitele platební nálepky teď může nastat Sofiina volba: Nechat si ji, nebo přejít na placení mobilem? My říkáme, že své příznivce si najdou obě řešení. Nálepka na telefonu možná není tak hezká, její výhodou ale je, že funguje, i když máte telefon zrovna vybitý. Mobilem si také ještě nějaký čas nevyberete z bankomatu, i když na tom také pracujeme. Nálepka je pak hlavně dobrá alternativa pro majitele telefonů s operačními systémy iOS, Windows Phone nebo staršími verzemi Androidu.

Tak vidíte, není na tom nic složitého. Nejlepší stejně bude, když vám to názorně ukážeme, na což se už chystáme, nebo úplně nejlíp, když si pak platbu mobilem sami vyzkoušíte. I k tomu budete mít už brzy příležitost.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky

Kontaktujte nás

+420 515 202 202
Pobočky a bankomaty

O Air Bank

Sledujte nás

Mobilní bankovnictví My Air

Kurzovní lístek

EUR/CZK26,236
$
USD/CZK23,590
Člen skupiny PPF, IČO 29045371 / Evropská 2690/17, 160 00  Praha 6, zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013