Co děláme pro vaši bezpečnost?

Největším nebezpečím, kterému se snažíme předcházet, jsou občasné pokusy internetových podvodníků vylákat z vás, našich klientů, vaše bezpečnostní prvky.

Dělají to obvykle tak, že vám naším jménem pošlou mail s odkazem na webové stránky, kde pak požadují zadání vašich bezpečnostních prvků. Říkáte si, jak ale poznat, že jsme vám mail s odkazem neposlali my? Je to velmi jednoduché — my to nikdy neděláme.

Nikdy po klientovi v elektronické komunikaci nežádáme zadání nebo zaslání osobních dat, hesel či PINů.

Občas se na internetu také objeví škodlivé počítačové programy, které vás pak přímo v prostředí webového prohlížeče mohou místo na stránky našeho internetového bankovnictví odvést na stránky internetového podvodníka. Poznáte je podle toho, že se vám neumí prokázat stejně jako naše internetové bankovnictví.

Jak se prokazuje naše internetové bankovnictví? V adresním řádku prohlížeče je vždy adresa začínající https://ib.airbank.cz a objevuje se v něm ikona zámku. Když na ikonu kliknete, zobrazí se vám certifikát vystavený na naše jméno — ib.airbank.cz.

Je toho mnoho dalšího, co pro maximální bezpečnost internetového bankovnictví děláme. Když ale budete pamatovat na tyto dvě věci, naprostá většina internetových podvodníků si na vás nepřijde.

Poradna