Jaké bezpečnostní prvky u nás máme?

Mezi hlavní bezpečnostní prvky, které u nás používáme, patří například uživatelské jméno a heslo pro přihlášení do internetového bankovnictví. Obojí si volíte v okamžiku, kdy se stáváte naším klientem a v internetovém bankovnictví si je můžete kdykoliv změnit.

K potvrzování plateb a dalších akcí v internetovém bankovnictví a také jako doplňkový prvek pro přihlášení používáme naši mobilní aplikaci. Když máte mobilních zařízení více, můžete si vybrat, kterým budete platby a jiné akce potvrzovat.

Když nevyužíváte potvrzování mobilní aplikací, používáme SMS kódy. Ty vám posíláme na telefon, který jste si u nás registrovali. Tento telefon si zase můžete v internetovém bankovnictví kdykoliv změnit.

Čtvrtým způsobem zabezpečení jsou bezpečnostní obrázky. Běžně se s nimi v internetovém bankovnictví nesetkáte. Slouží totiž pouze jako doplňkové a zároveň důkladnější ověření. Používáme je například, když si chcete změnit ostatní způsoby zabezpečení. Třeba zapomenete heslo pro přihlášení. Vy, kteří jste s námi déle, ke stejnému účelu možná ještě použijete bezpečnostní otázky.

Poradna