Co vás nejvíc zajímá

Můžu vybírat hotovost u terminálů Sazky?

Ano, a to i bez karty prostřednictvím Sazky FTS. Tento výběr je platební službou Cash Advance. Jednoduše si v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví zvolíte, kolik chcete vybrat, a my vám na tuto částku vydáme kód. Částku a kód řeknete obsluze a ona vám vyplatí hotovost. Než kód použijete, zeptejte se pokladní, jestli vám tolik peněz může dát. Když nebude mít v pokladně dost hotovosti, zkuste si vybrat u jiného terminálu.

Kdo si může vybrat hotovost u Sazky?

Kód si vytvoříte vy nebo disponent, pokud mu to tedy dovolíte. Nikomu jinému kód nevydáme. Můžete jej ale komukoliv poslat. K penězům se tak snadno dostane třeba vaše dítě na táboře, na lyžáku nebo dočasně zchudlý student na koleji. Kód platí 12 hodin, takže bude mít dost času najít nejbližší trafiku nebo jiné místo s terminálem Sazky. Kód pro výběr u Sazky raději posílejte vždy samostatně a následně dítěti zavolejte částku, kterou může vybrat. Kvůli bezpečnosti bude lepší, když kód nepůjde s částkou v jedné zprávě.

Můžu si několika výběry za sebou vybrat více hotovosti, než je limit 3 000 korun?

Ano, můžete. Jakmile použijete jeden kód, můžete si hned vytvořit další. Ještě předtím se vyplatí zeptat se pokladní, jestli má v kase dost peněz. Opakovaným výběrem hotovosti si můžete vybrat klidně celý týdenní limit, který je 10 000 korun.

Můžu si zvýšit týdenní limit 10 000 korun pro výběr u Sazky?

Je nám to líto, ale limit se z bezpečnostních důvodů měnit nedá. Limit 10 000 korun platí dohromady pro všechny vaše blízké, vzdálené příbuzné i kamarády, kteří můžou vaše účty používat.

Co když nejsem s výběrem hotovosti spokojen, kde ho mám reklamovat?

Musíme zaklepat, že k reklamacím téměř nedochází. Většina z vás odchází spokojena, tedy s hotovostí. Kdyby to při výběru hotovosti přesto někde zaskřípalo, zkuste se dohodnout nejdříve s obsluhou terminálu a určitě si nechte vydat stvrzenku. Další na řadě, komu si můžete postěžovat, je majitel nebo vedoucí obchodu. Pokud ani s ním nenajdete společnou řeč, vložíme se do věci my. Stačí zavolat na 515 202 202 a vyřešíme to. Opravdu se nebojte zavolat. Jen díky tomu budeme moci společně se Sazkou, nebo Sazkou FTS problém vyřešit tak, aby se příště neopakoval.

Co mám dělat, když někdo můj kód zmerčil? Třeba se mi v tramvaji díval přes rameno.

Jestli máte takové podezření, raději kód zrušte. Jistota je jistota. Zvládnete to v internetovém nebo mobilním bankovnictví. Přes běžný účet, ke kterému máte kód, půjdete do části Výběr u Sazky a tam kód zrušíte. Kód ale můžete zrušit i po telefonu.

Jen pro jistotu, kód může zrušit jen ten, kdo si ho nechal vytvořit. Disponent proto ruší svoje kódy sám, neděláte to za něj vy. Jakmile kód zrušíte, je hned neplatný a nikdo nepovolaný si za něj kuřivo v trafice už nekoupí. A vy si rovnou můžete vydat nový.

Co když mi někdo ukradne telefon, může si pak sám vytvořit kód a vybrat mi účet?

Ne, toho se bát nemusíte. Výtečník by totiž musel znát vaše přístupové údaje do mobilní aplikace. Bez nich naštěstí nic nezmůže.

Kde najdu seznam všech terminálů Sazky? A ukážete mi vždycky ten nejbližší?

Všechna místa Sazky, kde si můžete vybrat hotovost, najdete na našem webu i v mobilní aplikaci. Díky GPS vám aplikace ukáže vždy to nejbližší. Kromě míst pro výběr hotovosti u Sazky vám aplikace nabídne také naše bankomaty i bankomaty jiných bank ve vašem okolí. Navíc vám poradí i s cestou. Možná ale trefíte i bez její pomoci.

Můžu si kód pro výběr u Sazky vydat k účtu v cizí měně? Třeba když na korunovém účtu nemám peníze?

Ano, kód si můžete vytvořit k běžnému účtu v kterékoliv měně. Od obsluhy každopádně dostanete české koruny. Při zaúčtování je přepočteme na měnu vašeho účtu. Použijeme přitom náš kurz pro nákup cizí měny. V kurzovním lístku tento kurz najdete ve sloupečku Deviza nákup.

Je to putna, kde si u Sazky vyberu hotovost, nebo je to nějak omezené?

Úplně v každé trafice nebo na benzince si hotovost nevyberete. Celkem pro vás ale máme úctyhodných 1250 terminálů Sazky, kde si můžete prostřednictvím Sazky FTS vybrat hotovost, a které najdete v naší mapě na webu nebo v mobilní aplikaci. Tento výběr hotovosti je platební službou Cash Advance. Stačí před výběrem juknout do mapy a jdete najisto.

Co pro výběr hotovosti potřebuju?

Platební karta je klasika, ale možná ještě nevíte, že třeba z našich nových bankomatů můžete vybírat hotovost pouhým pípnutím. Takže k výběru hotovosti můžete použít i menší a pohotovější sestru debetní karty – platební nálepku, přichycenou třeba k vašemu telefonu. Tím to ale nekončí.

S námi si totiž můžete vybrat i bez debetní karty — asi na 1300 prodejních místech Sazky, třeba v trafice nebo na benzince. Stačí si v internetovém nebo mobilním bankovnictví vytvořit kód pro výběr u Sazky.

Bez karty si můžete vybrat hotovost také z našich bankomatů. Na pobočce si nám řeknete o výběrový kód a s ním pak zamíříte k našemu bankomatu, který vás výběrem hotovosti provede.

Kolik si můžu u Sazky vybrat v hotovosti?

Při jednom výběru hotovosti u Sazky si můžete vybrat od 100 do 3 000 Kč. Od 100 do 600 Kč jsou částky odstupňované po stokoruně, od 600 korun výš po dvoustovkách. Během jednoho týdne si můžete vybrat až 10 000 korun v hotovosti.

Jak si vytvořím kód v mobilním nebo internetovém bankovnictví?

Internetové bankovnictví:

V části Účty/Běžné účty se kliknutím na ikonu Sazky dostanete přímo k Výběru u Sazky.

Tady vidíte zbývající část týdenního limitu pro vytváření kódů pro výběr hotovosti u Sazky. Vyberte si z nabízených částek, kolik hotovosti chcete vybrat, a zvolenou částku potvrďte kliknutím na tlačítko Vytvořit.

Vložte své heslo a následně SMS kód. Tím si vytvoříte kód pro výběr hotovosti u Sazky. Pamatujte, že vytvořený kód platí 12 hodin.

Váš kód vám ukážeme na 30 sekund. Doporučujeme vám, abyste si ho zapsali nebo poslali SMSkou na mobil. Současně tu vidíte přesný čas, do kdy můžete kód použít. Na výběr peněz u Sazky máte 12 hodin. Pokud si hotovost do této doby nevyberete, kód zrušíme.

Tady najdete informace o limitu výběru pro daný týden. Vždy si můžete vytvořit pouze jeden aktivní kód. Ve stejný okamžik může pak existovat tolik kódů, kolik lidí má právo disponovat vaším účtem. V části Použité kódy najdete přehled všech svých použitých a zrušených kódů. Informace o aktivním kódu si uvidíte, když kliknete na Sazku v menu. V této části si můžete kód opětovně poslat na svůj mobil (nejvýše 2x). Během doby platnosti kódu jej můžete kdykoli zrušit, stačí klinout na tlačítko Zrušit. Poté se objeví potvrzovací obrazovka. Zrušit kód může vždy pouze ten, kdo jej vytvořil.

Mobilní bankovnictví:

Vytvoření kódu — V bočním menu aplikace vyhledejte Výběr u Sazky.

Vyberte si, kolik chcete vybrat

Aktivní kód — zobrazený

Uložení kódu — Stiskněte tlačítko Uložit a kód si budete moci kdykoliv prohlédnout i bez přihlášení do aplikace.

Uložený kód — Uložený kód pro výběr u Sazky najdete na přihlašovací obrazovce. Kromě něj vám ukážeme i aktuální mapu míst ve vašem okolí, kde si můžete vybrat.

Ukázaný kód

Smazání kódu — Kód smažete kliknutím na ikonu popelnice.

Kde si můžu u Sazky vybrat hotovost?

Tady na webu nebo v mobilní aplikaci najdete, kde všude kolem sebe si můžete vybrat hotovost. Jde zhruba o 1 250 míst. Tolik bankomatů u nás má jen málokterá banka.

Kdo pro vás výběr u Sazky zajišťuje?

Možná je to pro vás nedůležitý technický detail, ale třeba to někoho z vás bude opravdu zajímat. Tak tedy výběry u Sazky můžou probíhat díky společnosti Sazka a.s., IČ: 26493993, se sídlem Praha 9, K Žižkovu 851, PSČ 19093. Tato společnost vlastní a provozuje terminály, u kterých můžete použít kód pro výběr u Sazky. Je zároveň obchodním zástupcem společnosti Sazka FTS a.s.

Společnost Sazka FTS a.s., IČ: 01993143, se sídlem K Žižkovu 851/4, Vysočany, 190 00 Praha 9 je poskytovatelem služby Cash Advance, díky které si můžete pomocí kódu pro výběr u Sazky odnést z trafiky beztrestně peníze.

Poradíme Vám i na sociálních sítích