Google Pay

Placení mobilem si sami snadno zapnete v mobilní aplikaci.

V mobilní aplikaci ťukněte na Menu. V sekci Platby a karty ťukněte na Karty a nálepky.

Tam si otevřete detail karty a zvolte Přidat do Google Pay (1). Půjde to ale jen s telefonem, který NFC podporuje.

Po přidání karty můžete mobilem platit, vybírat z bezkontaktních bankomatů a vkládat peníze do vkladomatů.

V Peněžence Google můžete mít uložené různé karty Air Bank i karty jiných bank, které si s Google Pay rozumí. Po přiložení k terminálu nebo bankomatu pak zaplatíte tou kartou, kterou máte v aplikaci Peněženka Google nastavenou jako výchozí.

Placení

  1. Pro placení je potřeba mít telefon zapnutý. Budete totiž potřebovat telefon alespoň rozsvítit. Když telefon jen rozsvítíte a neodemknete, můžete zaplatit třikrát po sobě do 500 Kč (u některých telefonů, např. Huawei, tato možnost není). Při dalších platbách pak už budete muset zaplatit odemknutým telefonem. Když platíte odemknutým telefonem vždy, nemusíte se o nic starat, zaplatíte pokaždé stejně, jen na jedno pípnutí.
  2. Internet potřebujete jen pro samotné zapnutí nebo vypnutí platby mobilem. Při placení v obchodě už data nepotřebujete.

Výhody placení mobilem

Například můžete mobilem platit, vybírat i vkládat peníze i před tím, než vám domů dorazí plastová platební karta. Jen pokud účet ještě nemáte aktivní, tak s placením prosím vydržte, než se připíše aktivační platba z jiné banky.

Navíc většinu plateb zvládnete bez potřeby zadání PINu. Budete jej potřebovat pouze, když budete chtít peníze pomocí Google pay vybrat, nebo vložit.

Dále můžete využít online nákupů na internetu, pokud je na to internetový obchod zařízený. Při volbě platby stisknete tlačítko Zaplatit Google pay a platbu na mobilu potvrdíte.

Poradna