Google Pay

Platby mobilem si snadno zdarma zapnete:

V mobilní aplikaci

Menu / Platby a karty / Karty a nálepky

Otevřete si detail karty a zvolte Přidat do Google Pay. Půjde to ale jen s telefonem, který NFC podporuje. S Google Pay můžete také vybírat z bezkontaktních bankomatů a kontrolovat zůstatek.

V Peněžence Google můžete mít různé karty Air Bank i karty jiných bank, které si s Google Pay rozumí. Po přiložení k terminálu nebo bankomatu pak zaplatíte kartou, kterou máte v aplikaci Peněženka Google nastavenou jako výchozí. Nálepka vám do Peněženky Google přidat nepůjde, nedává nám to totiž smysl.

A co k samotnému placení potřebujete?

  1. Telefon je potřeba mít zapnutý. Při placení totiž budete potřebovat telefon alespoň rozsvítit. Když telefon jen rozsvítíte a neodemknete, můžete zaplatit třikrát po sobě do 500 Kč (u některých telefonů, např. Huawei, tato možnost není). Pak už budete muset zaplatit odemknutým telefonem. Když ale budete při každé platbě platit odemknutým telefonem, nemusíte se o nic starat, zaplatíte vždy stejně, jen jedním pípnutím.
  2. Internet potřebujete jen pro zapnutí nebo vypnutí platby mobilem. Při samotném placení v obchodě data nepotřebujete. Stačí, když telefon rozsvítíte.

Placení mobilem má také spoustu výhod. Například můžete mobilem platit i před tím, než vám domů dorazí plastová platební karta. Pouze když jste si účet založili na internetu nebo v mobilní aplikaci, musíme nejdříve počkat na vaši první platbu z jiné banky na váš nový účet v Air Bank. Při obnově platební karty se pak nemusíte o nic starat, kartu vám v Peněžence Google automaticky aktualizujeme.

Poradna