Co je to Chytrá rezerva?

Spousta lidí, kteří mají hypotéku, má i nějaké úspory. Většinou se je ale bojí použít na umazání hypotéky. Co když je budou potřebovat? A tak své bance platí úroky z drahé hypotéky a úspory nechávají ležet na spořicím nebo běžném účtu.

Naši hypotéku můžete splácet všemi penězi, které máte po ruce. Jednoduše je odložíte na účet Chytrá rezerva, odkud si je můžete vzít kdykoliv zpět. Hlavně tím ale ušetříte.

O peníze v Chytré rezervě vám totiž snížíme částku, ze které počítáme úrok. Takže nám zaplatíte méně na úrocích a hypotéku tak doplatíte dřív. Peníze si do Chytré rezervy přitom můžete ukládat nahodile i pravidelně.

Chcete příklad? Tady je. Představte si, že u nás máte hypotéku ve výši 3 000 000 korun na 30 let s úrokovou sazbou 2,39 % ročně. Úspory ve výši 500 000 korun vložíte do Chytré rezervy. Úrok se vám tedy počítá pouze z částky 2 500 000 korun. Hypotéku tímto splatíte o 7 let dříve a na úrocích ušetříte 444 261 korun.

Hodí se vědět, že pokud budete mít v Chytré rezervě plnou částku, která zbývá k doplacení hypotéky, automaticky se sama doplatí.

zpět

Další témata

Karty a placení
Více informací