Jak kontokorent funguje?

Kontokorent poskytujeme od 5 000 do 50 000 korun s úrokem 18,9 % ročně. Sjednání je zdarma a za vedení také neúčtujeme žádné poplatky. Kontokorent poskytujeme pouze v českých korunách. Je neúčelový, takže ho můžete použít na cokoliv. Jak by to mohlo vypadat, si můžete ukázat na orientační kalkulačce.

Kontokorent je skvělá rezerva peněz, která má u nás jednoduché splácení a přehledně zobrazené zůstatky. Vždycky přesně vidíte, kolik čerpáte. Poté, co dáme žádost celou do kupy, jej máte okamžitě k dispozici a můžete ho volně čerpat, nemusíte nás už o nic žádat.

Úroky z kontokorentu si strháváme vždy 1. den následujícího měsíce z běžného účtu, na kterém je kontokorent zapnutý. V přehledu kontokorentu pak vždy uvidíte, kolik peněz aktuálně čerpáte a kolik je potřeba zaplatit na úrocích.

Přehled svého kontokorentu najdete:

V internetovém bankovnictví
nebo v mobilní aplikaci
Účty a karty / Kontokorent Menu / Služby / Kontokorent

Ukážeme vám zde také, jak se vám daří plnit podmínky pro jeho používání. Ty máme tři, a prozradíme vám, jak se to s nimi má.

  1. První podmínkou je měsíčně platit úroky za čerpanou částku, ty si strháváme vždy 1. den v následujícím měsíci.
  2. Druhá podmínka je podmínka kreditního obratu, kdy vám na účet alespoň jednou za měsíc musí dorazit částka, která pokryje splátky případných půjček, hypoték a úroků.
  3. Třetí podmínkou je kontokorent alespoň jednou za rok celý úplně doplatit.
Pomohla vám tato odpověď?
zpět

Další témata

Karty a placení
Více informací