Okamžité platby

Když potřebujete, aby peníze dorazily hned, máte u nás okamžité platby zadarmo a kamkoliv, kde je umějí přijmout.

Okamžité platby odcházejí ihned a do 10 vteřin je příjemce najde u sebe na účtu. Ve dne, v noci, v pracovní den, o víkendu i ve svátek. Dnes už je zvládá většina běžných bank, aktuální seznam najdete na webu ČNB.

Omezení okamžitých plateb

Okamžitou platbu můžete poslat jen jako jednorázovou, v českých korunách a do tuzemské banky. To znamená, že přes ni nevyřešíte trvalé příkazy, inkasa nebo platby do zahraničí. A samozřejmě platí, že účet, na který platbu posíláte, musí umět okamžitou platbu přijmout.

Limit pro okamžité platby jsme z bezpečnostních důvodů nastavili na 50 000 korun. A to proto, abychom lépe ochránili vaše peníze před phishingovými podvody. Tento limit nejde navýšit. Pokud potřebujete poslat větší částku, můžete ji poslat buďto okamžitě rozdělenou do více plateb, nebo vcelku s doručením do druhého pracovního dne. Příjemci pak můžete dát potvrzení o platbě.

Přijímat okamžité platby u nás pochopitelně můžete bez omezení.

Jak okamžitou platbu poslat

Na okamžitou platbu se dostanete stejně jako na běžnou. V mobilní aplikaci stačí klepnout na tlačítko Zaplatit. V internetovém bankovnictví pak klikněte na Placení / Tuzemská úhrada.

Pod platbou pak uvidíte šoupátko, kterým si nastavíte, jestli chcete platbu připsat okamžitě, nebo ne. Když si banka příjemce s okamžitými platbami rozumí, je tato možnost vybraná automaticky a šoupátko je zelené. Ale kdybyste chtěli, můžete ji na jedno ťuknutí vypnout. Pokud bude naopak šoupátko šedé a nepůjde posunout, znamená to, že banka příjemce okamžité platby nepodporuje.

Poradna