Okamžité platby

Když platbu zadáte jako okamžitou, ve dne, v noci, v pracovní den, o víkendu nebo ve svátek odejde ihned. Do 10 vteřin ji najdete na druhém účtu. Může se ale stát, že i když banka příjemce okamžité platby podporuje, nedělá tak u všech typů účtu.

V tuto chvíli jde hlavně o to, že okamžité platby zatím nepodporuje jen tak někdo. Očekáváme ale, že se to postupně naučí i většina ostatních bank. Nejaktuálnější seznam lze najít na webu ČNB.

Okamžitou platbou může být jednorázová platba v českých korunách do jiné tuzemské banky. Nejedná se tedy o trvalé příkazy nebo inkasa. Z Air Bank můžete okamžitě odeslat maximálně 400 tisíc korun. Pokud nás k tomu donutí bezpečnostní důvody, můžeme tento limit dočasně snížit. Zároveň je důležité, aby účet, na který platbu posíláte, uměl tyto platby přijmout. Přijmout můžete okamžitou platbu od 1 haléře až po 2.5 milionu korun.

Okamžitou platbu můžete jednoduše poslat:

V internetovém bankovnictví
nebo v mobilní aplikaci
Placení / Tuzemská úhrada přes tlačítko Zaplatit


Pokud to banka příjemce umožňuje, platby odesíláme okamžitě automaticky. Jestli bude platba odeslaná okamžitě, poznáte podle barvy šoupátka. Pokud je zelené, platba bude odeslána okamžitě, pokud šedé, tak ne.

Poradna