Změna telefonního čísla

Telefonní číslo si snadno změníte v mobilní aplikaci i v internetovém bankovnictví. Někde se ale tato změna projeví až další den po poledni.

Ke každému účtu u nás vždy patří platné české telefonní číslo, pokud tedy číslo měníte, musí to být zase za české.

Mám telefon se starým číslem k dispozici

V internetovém bankovnictví jděte na Nastavení / Zabezpečení / Telefonní číslo. K ruce si přichystejte i telefon s novým číslem, pošleme vám na něj totiž SMS s kódem pro ujištění, že jste číslo zadali správně. Pak ještě změnu čísla potvrdíte heslem a kódem z SMS, která vám přijde na původní telefonní číslo.

Nemám telefon se starým číslem k dispozici

Když už staré číslo nemáte k dispozici, nevěšte hlavu. Prostě se zastavte na kterékoliv pobočce a společně to raz dva vyřešíme.

Od kdy nové číslo platí

Číslo vám změníme hned, takže posílat peníze převodem s potvrzením přes SMS můžete okamžitě. Potvrzení plateb kartou na internetu proběhne až další pracovní den po 12. hodině. Do té doby vám z bezpečnostních důvodů budou SMS chodit ještě na staré číslo.

Jak změnit číslo držitele karty

Telefonní číslo je důležitý bezpečnostní prvek. A abychom ho mohli změnit držiteli karty, budeme od něj potřebovat vyplněný formulář Oznámení o změně kontaktů držitele karty. Ten nám pak majitel účtu může poslat zprávou z internetového nebo mobilního bankovnictví, o zbytek se už postaráme.

Poradna