Kukátko do roku 2023: Jaké novinky pro vás chystáme

Začátek roku je jako dělaný pro plánování a nakukování do budoucna. Úplně všechny plány vám ještě prozradit nemůžeme, protože jsme s některými projekty teprve na samém začátku. O několik připravovaných novinek se s vámi ale přece jen rádi podělíme. Koukáme do křišťálové koule a vidíme tam třeba platby na kontakt, účty pro podnikatele a… Více si už přečtěte v článku.

První novinka vám pomůže, když vám do života přijdou mimořádné výdaje. Třeba vám nedejbože odejde pračka nebo naopak přijde velký nedoplatek za energie. Aby to pro váš rozpočet nebyla taková rána, připravili jsme pro vás možnost rozložit si již zaplacenou platbu do tří splátek. Na rozdíl od půjčky nebo kontokorentu pak neplatíte žádný úrok, jen jednorázový poplatek 50 Kč. Rozložit si můžete nejen platby kartou, ale i běžné platby převodem, třeba právě za zmíněný nedoplatek za energie, a to dokonce až dva měsíce staré. Vše provedete jednoduše v My Air. Spuštění této služby chystáme už na 11. ledna 2023, tak pak na našem webu najdete všechny podrobnosti.
Pokud nás sledujete na sociálních sítích, možná jste už zachytili, že v oblasti placení plánujeme ještě další šikovnou novinku. Řeč je o platbách na kontakt. Díky nim už nebudete muset loudit číslo účtu nebo žádat o QR kód, když svému kamarádovi nebo kolegyni budete chtít za něco zaplatit. Pro zaplacení vám bude stačit znalost jejich telefonního čísla. Termín spuštění služby není úplně v našich rukou, protože vzniká spoluprací více stran. Můžeme ale říct, že ji spustíme hned, jakmile bude pro banky dostupná. Nebojte se, nic nepropásnete, zavčas vás touto novou službou provedeme.
I další novinka se týká placení a zároveň v ní je potenciál ulevit přírodě. Na letošní rok totiž připravujeme virtuální karty. To znamená, že si budete moci nechat vystavit kartu čistě digitálně. Z vašich ohlasů totiž víme, že spousta z vás už samotný plast ani nepotřebuje. Platíte a vybíráte mobilem nebo hodinkami, případně si údaje z karty zobrazujete v apce, když potřebujete nakoupit na internetu.
Jestli jsme se v posledních měsících věnovali hlavně vyladění účtů pro děti, abychom vám pomohli s obsluhou peněz celé vaší rodiny, letos se chystáme usnadnit vám přehled ve vašich financích z podnikání. Abyste je měli přehledně oddělené od soukromých peněz, naši nabídku rozšíříme o účty pro podnikatele. Tedy když pracujete na sebe třeba jako kadeřnice, grafik nebo automechanik. A jak už jste u nás zvyklí, budou zdarma a vše si kolem nich zařídíte online z mobilní aplikace nebo internetového bankovnictví. Budeme se snažit, abyste si ten svůj mohli založit ještě v první polovině tohoto roku.
Nezapomínáme ani na ty z vás, co máte hypotéku u jiné banky a přemýšlíte, jestli je teď dobrý čas převést si ji k nám. Chápeme, že teď je těžké rozhoupat se k jakémukoliv kroku. Nikdo netuší, jak se budou úroky u hypoték vyvíjet dál. Proto připravujeme na několik měsíců speciální nabídku, díky které tyto obavy můžete hodit za hlavu. Pokud budete splňovat všechny podmínky, v klidu si hypotéku sjednáte se současným úrokem, a kdyby byl náhodou úrok ve chvíli, kdy si hypotéku budete chtít načerpat, nižší, my vám ho díky této akci snížíme na aktuální sazbu. Případné zvýšení sazby mezi sjednáním smlouvy a zahájením čerpání hypotéky se vás tedy nedotkne. Je dobré vědět, že na zahájení čerpání hypotéky máte u nás 1 rok od uzavření smlouvy o hypotéce. Až bude nabídka připravená, na našem webu pak najdete všechny podrobnosti.


Více už vám v tuto chvíli neprozradíme, ať pro vás máme během roku ještě vůbec nějaké překvapení. Přejeme vám spokojený a finančně stabilní rok 2023.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky