Pár letních tipů, jak se vám na dovolené v zahraničí můžeme hodit

30. 6. 2022

Prázdninová sezóna je tady, a tak bychom vám rádi popřáli krásné léto plné zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat (jen v dobrém samozřejmě). Obzvlášť letos, po dvou covidových letech, kdy bylo cestování zkomplikované všemi možnými restrikcemi, to bude asi mnoho z vás lákat užít si dovolenou někde v cizině. Proto jsme pro vás sepsali několik tipů, jak se vám při cestování do zahraničí můžeme hodit a s čím vám můžeme pomoci.

  • Naprostá většina z vás to určitě ví, tak jen pro připomenutí – s naší kartou můžete v cizině platit úplně stejně jako doma. Tedy všude tam, kde vidíte logo Mastercard.
  • Dovolenou si chce člověk užít. To ale bohužel taky často znamená, že „peněženka“ dostává dost zabrat — za hordy zmrzliny, večeře v restauracích, vstupy do památek, parkovné, … Abychom vám tyhle dovolenkové nákupy alespoň o fous zpříjemnili, připravili jsme vám do Odměn v aplikaci My Air nabídku „Cestujte s odměnou“, díky které dostanete z plateb naší kartou v zahraničí 1 % zpět. A pokud se zrovna přes léto nikam za hranice nechystáte, nic se neděje. Na rozdíl od loňska totiž tato nabídka platí po celý rok. Můžete ji tak využít i během podzimního eurovíkendu nebo na předvánoční lyžovačce v Alpách. Pro více informací o odměně mrkněte do apky, kde si ji můžete rovnou i zapnout.
  • Velkou část z rozpočtu na dovolenou ukrajuje platba za ubytování. Proč se tedy nenechat odměnit i za ni? V Odměnách za placení v aplikaci My Air máme nabídku, která vám vrátí 4 % z plateb za ubytování rezervovaná přes Booking.com. Více informací opět najdete v apce.
  • Jestli vyrážíte do země, kde budete mít v mobilu datové připojení, a zároveň máte rádi přehled o všem, co se na vašem účtu šustne, zapněte si v aplikaci My Air notifikace o změně zůstatku. Můžete si u nich nastavit i to, od jak vysoké částky chcete být upozorňováni. Když si tam zadáte jednu korunu, díky notifikacím okamžitě uvidíte, na kolik vás každá platba kartou vyšla, a to rovnou v přepočtu na české koruny.
  • Snad vaše cesty proběhnou bez zádrhelů, ale pro jistotu si u nás můžete sjednat i cestovní pojištění — online v internetovém bankovnictví nebo klidně cestou na letiště v mobilní aplikaci. Je nám jasné, že o covidu už nechcete ani slyšet, ale pokud cestujete do země, kam není ministerstvem zahraničí zakázáno nebo nedoporučeno jet, pojištění vám uhradí veškeré náklady na léčbu stejně jako u jiných nemocí. To platí pro hospitalizaci a léky, ale také třeba pro náhradní letenky nebo převoz, pokud byste kvůli nemoci nestihli původně plánovaný návrat z dovolené. Všechny informace o cestovním pojištění včetně šikovné kalkulačky najdete tady.

Přejeme vám, ať se vám všechny patálie po cestě vyhnou a zažijete krásnou dovolenou.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky