S uvedením vašich dětí do světa peněz vám pomůžeme

O tom, že svému dítěti můžete už od jeho 8 let svěřit jeden ze svých běžných účtů u nás, aby si na něm hospodařilo, už možná víte a možná už jste tak i udělali. K účtu mu můžete dát i vlastní platební kartu nebo nálepku a do mobilu nahrát dětskou verzi mobilní aplikace My Air. Vaše dítě tak má všechno potřebné, aby se mohlo učit samostatně nakládat s penězi, což se vstupem do dospělosti jako když najde. A na druhou stranu vy jako rodič a zároveň vlastník účtu máte o všem přehled a dítěti, které je k vašemu účtu disponentem, nastavujete pravidla hry. Protože ale pořád hledáme cesty, jak pro vás vše ještě více zjednodušit a být i více nápomocní, přes léto jsme nelenili a přinášíme vám teď několik novinek a vylepšení. Nově vám pomůžeme třeba i s posíláním kapesného nebo s vedením vaší ratolesti k šetření, a to i díky zvláštnímu úročenému účtu.

K založení účtu pro dítě si vystačíte s mobilem

Jestli už účet pro své dítě nebo děti u nás máte, pak tenhle odstavec můžete přeskočit. Týká se totiž založení účtu a následného nastavení přístupu pro vaše dítě. Nově celý tento proces zvládnete, aniž byste museli na pobočku nebo do internetového bankovnictví. Vystačíte si s mobilem, kde všechny kroky odbavíte přes aplikaci My Air. To ale není jediné zjednodušení. Do internetového bankovnictví teď nemusíte, ani když chcete, aby vaše dítě mělo ve svém telefonu dětskou verzi aplikace My Air. Apka se totiž vždy musí spárovat s konkrétním účtem a i to teď nastavíte přímo ze své aplikace My Air. Jednoduše vám v procesu zobrazíme QR kód, prostřednictvím kterého spárování provedete. Když to shrneme, všechny kroky, tedy založení účtu pro své dítě, vystavení karty nebo nálepky a rozběhnutí aplikace My Air v mobilu dítěte teď zvládnete pohodlně ze svého telefonu.

Apka rodiče vládne všemu

Ve chvíli, když už má vaše dítě účet, kartu i aplikaci, se přechází od teorie k praxi. Asi bude dost záležet na věku vašeho dítěte, kolik volnosti nebo naopak vedení mu dáte. Aplikace My Air se vám každopádně stane takovým velínem, který jsme vyladili tak, abyste měli obsluhu co nejpřehlednější a nejjednodušší.

  • Účet pro dítě, případně i účty pro více dětí máte hned na očích ve svém Chytrém přehledu, přehledně oddělené od vlastních účtů a peněz na nich. Okamžitě tedy vidíte aktuální zůstatek a kdykoliv se jedním ťuknutím můžete podívat na detail s přehledem nákupů a plateb a případně zasáhnout, pokud by se vám na nákupním chování vašeho dítka něco nezdálo.
  • Kromě přehledu plateb nastavíte z detailu účtu všechno, co potřebujete. Určitě vás bude zajímat nastavení limitů, kterými pevně vymezíte, kolik peněz může vaše dítě utratit. Některé typy nákupů můžete dokonce úplně zakázat, třeba ty kartou na internetu.
  • Na čem jsme v aplikaci zapracovali, je správa kapesného. Jednoduše teď můžete nastavit jeho pravidelné posílání formou trvalého příkazu. Na očích pak budete mít informaci, kdy a v jaké výši další kapesné odchází.
  • Kdyby náhodou kapesné někdy nestačilo, přidali jsme k detailu dětského účtu tlačítko, které vás dostane do předvyplněného platebního příkazu, a vy tak můžete poslat rychle peníze navíc.

Úročený účet místo prasátka

Když už budete své dítě učit základy hospodaření, nejde opomenout ani téma šetření. I s tím vám teď pomůžeme. Nově totiž můžete svému dítěti vedle účtu na placení otevřít i samostatný účet na šetření. Ten tak může fungovat jako takové pomyslné prasátko a vaše dítko si na něm může šetřit jen tak na hromádku nebo do obálek na něco konkrétního – třeba na kolo nebo nový mobil. Abychom podpořili jeho motivaci, peníze na tomto účtu mu budeme úročit, a to aktuálně až do částky 250 tisíc korun sazbou 5 % ročně. Aby k úročení došlo, není potřeba udělat pět plateb kartou, jak to znáte u klasického spořicího účtu. A ani v tomto případě nemusíte mít obavy, že by se něco vymklo z rukou. Majitelem účtu na šetření jste také vy, rodič.

Pro úplnost ještě dodáme, že účty pro děti jsou zdarma. To se týká jak běžného účtu na placení, tak i nového účtu na šetření. Pokud už účet pro své dítě otevřený máte, tohle je pro vás změna. Doposud jsme totiž nerozlišovali, pro koho další běžné účty otevíráte. Váš hlavní korunový účet byl zdarma a všechny ostatní ve stejné měně už byly ve zpoplatněném balíčku za 10 korun měsíčně. Od září jsou účty, ke kterým uděláte jako disponenty své děti od 8 do 18 let, zvlášť a zdarma. Naopak my pošleme 300 korun na účet vašeho dítěte jako první kapesné, když mu účet založíte z mobilu přes aplikaci My Air.

Pokud se chcete o účtech pro děti dozvědět ještě více, připravili jsme pro vás přehlednou stránku se všemi informacemi.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky