Snížili jsme věkovou hranici pro založení disponenta. Vaše dítě tak může běžný účet používat už od 8 let

1. 4. 2022

Když přijde na vaše návrhy na zlepšení našich služeb, jsme jedno velké ucho. Častokrát se jimi inspirujeme, což platí i pro tuto změnu, do které jsme se pustili na základě přání rodičů mezi našimi klienty. Ti si konkrétně přáli, aby náš účet mohlo používat i jejich dítě, kterému ještě nebylo 10 let. Pro ně teď máme dobrou zprávu.

Minimální věkovou hranici pro založení disponenta jsme snížili o dva roky, a to z 10 na 8 let. Vyšli jsme tak vstříc dvěma nejčastějším připomínkám, které jste ke zřízení dětského disponenta měli. Vedle minimálního věku to byl druhý požadovaný doklad dítěte k rodnému listu. Už nějaký čas k tomu můžete vedle dětského občanského průkazu použít také cestovní pas.

Jako disponent dítě dostane přístup k účtu rodiče, avšak majitelem účtu je pořád rodič. To znamená, že mu může nastavit taková pravidla využívání, jaká považuje za vhodná. Ideální cesta je, když si rodič otevře ke svému hlavnímu účtu ještě jeden a ten dá k užívání dítěti. Na takovém účtu může mít ratolest vlastní peníze, třeba formou pravidelného kapesného. K účtu může zároveň dostat i vlastní platební kartu nebo menší platební nálepku, která se dá zavěsit na klíče nebo přilepit na obal mobilu. Riziko ztráty se přilepením na něco, co děti skoro nepouštějí z ruky, velmi výrazně snižuje. :-) (A když ke ztrátě náhodou dojde, rodič jako vlastník účtu může kartu okamžitě zablokovat. To jde provést na pár ťuknutí v aplikaci My Air.)

A když už jsme narazili na mobilní telefony, pro děti máme k dispozici dětskou verzi mobilní aplikace My Air. Ta je speciálně upravená pro jejich potřeby. Děti se tak hned s prvním účtem můžou učit, jak se ovládá mobilní bankovnictví, samy si v něm sledovat, jak se svými penězi nakládají, a postupně se tak učit s nimi i hospodařit.

Více informací o účtech pro děti od 8 do 15 let najdete na této stránce. Pokud už máte odrostlejší děti ve věku nad 15 let, ty už můžou mít úplně samostatný účet. O účtech pro mladé píšeme zase tady.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky