Jak lze účet pro dítě založit a kolik stojí?

Založení účtu v mobilní aplikaci

Nejjednodušeji účet pro dítě do 14 let založíte zdarma ve své mobilní aplikaci My Air. Doslova jen vyplníte pár údajů, ofotíte nebo nahrajete potřebné doklady, a když budete chtít, rovnou pro dítě požádáte o platební kartu nebo nálepku. Pak účet propojíte s dětskou verzí mobilní aplikace a je to.

K založení účtu pro dítě se snadno dostanete rovnou z Chytrého přehledu své mobilní aplikace.

Zvládnete to:

V mobilní aplikaci
Menu / Služby k účtu / Nový účet pro dítě do 14 let

Pak už vás aplikace povede krok za krokem.

Založení účtu na pobočce

Účet pro dítě do 14 let vám založíme také na pobočce, stačí být naším klientem a kolegové vám s tím ochotně pomůžou. Můžete se podívat na mapu poboček.

Dítě, kterému ještě nebylo 15 let, s vámi na pobočku chodit nemusí. Ale klidně ho s sebou vezměte, ať ho u nás hezky přivítáme. Hodí se vědět, že doklady potřebujeme v originále.

Jaké doklady k založení účtu pro dítě potřebuji?

Abychom mohli účet pro dítě založit, potřebujeme od vás 2 doklady.

Identifikační doklad

Jedním je identifikační doklad dítěte s fotkou, kterým je zpravidla dětský občanský průkaz nebo cestovní pas. Zákon od nás vyžaduje, aby měl takový doklad každý, kdo naše služby využívá a bude aktivně nakládat s penězi na účtu. V tomto případě dítě, které je k účtu pro dítě disponentem, a rodič, který zůstává jeho majitelem.

Doklad o vztahu mezi zákonným zástupcem a dítětem

Druhým je doklad, z kterého je patrné, že rodič, který účet pro dítě zakládá je jeho zákonným zástupcem. Tímto dokladem je zpravidla rodný list dítěte.

Pokud má vaše dítě jiné státní občanství než české, budeme potřebovat 2 identifikační doklady a doklad o vztahu mezi zákonným zástupcem a dítětem. Vše najdete přehledně v tabulce níže.

Doklady

Občan ČR (1 doklad totožnosti) Občanský průkaz nebo cestovní pas dítěte
Občan SK (2 doklady totožnosti) Národní průkaz totožnosti, cestovní pas dítěte, průkaz povolení k pobytu, potvrzení o přechodném pobytu, řidičský průkaz
Občan EU (2 doklady totožnosti) Cestovní pas dítěte, průkaz povolení k pobytu, potvrzení o přechodném pobytu, řidičský průkaz
Občan mimo EU (2 doklady totožnosti) Cestovní pas dítěte, průkaz povolení k pobytu, potvrzení o přechodném pobytu, řidičský průkaz

Musím mít jako rodič účet u Air Bank, aby bylo možné účet pro dítě založit?

Účet pro dítě do 14 let jsme navrhli tak, aby vedl dítě k samostatnosti, ale zároveň aby mohl rodič na bankování dítěte ve své mobilní aplikaci dohlížet a měl přehled, jak dítě hospodaří. Jeho majitelem je rodič a dítě má k účtu přístup jako disponent. Rodič proto musí být sám našim klientem a pak může účet pro dítě jednoduše založit ve své mobilní aplikaci.

Pokud zatím naším klientem nejste, náš účet si za pár minut zdarma založíte bez papírování přímo z mobilu a nemusíte nikam chodit. Jakmile vám účet založíme, cesta k účtu pro dítě je pak hračka. Vše to jistě stihněte během chvilky z domova ve svém mobilu.

Poradna