Limity karty

Jak jsou nastavené, kdy neplatí, a kde si je jednoduše změníte, aby vás chránily, ale neomezovaly.

Každá platební karta má trvalédočasné limity. Ty trvalé platí, dokud je nezměníte, zatímco ty dočasné vám vždy následující týden v pondělí zase vrátíme na původní hodnotu. Jak trvalé, tak dočasné limity si můžete kdykoliv zdarma upravit. Ale trvalé limity z bezpečnostních důvodů nastavíte jen v internetovém bankovnictví.

Změna limitů karty

V internetovém bankovnictví vyřešíte na stejném místě trvalé i dočasné limity karet i nálepek. Nezapomeňte ale, že pokud jste jen držitelem karty k účtu někoho jiného, musíte o změnu limitů požádat jeho majitele.

Po přihlášení do internetového bankovnictví klikněte na Účty a karty (1). V levém menu pak otevřete odkaz Karty k účtu (2), kde se vám otevře výpis všech karet, které k účtu patří. Vyberte tu, u které chcete limit změnit a klikněte na Změnit limity karty (3). Hned na následující obrazovce uvidíte, jak máte nyní limity nastavené a zároveň je můžete rovnou upravit. A to jak týdenní limity (4), tak i dočasné limity (5).

Při odstávkách limity neplatí

Když mají naše systémy odstávku, limity plateb není možné hlídat. Proto vám může projít i platba, která by jinak byla přes limit. Buďte tedy prosím během odstávek opatrnější. Dozvíte se o nich předem, a to na našem webu, v aplikaci a na našich sociálních sítích, tak nás sledujte, ať vám nic neunikne.

Základní nastavení limitů a na kolik si je můžete změnit

Typ limitu Základní limit v Kč Nejvyšší trvalý limit v Kč Nejvyšší dočasný limit v Kč
Pro výběr peněz 50 000 300 000 300 000
Pro platby u obchodníka 100 000 300 000 1 000 000
Pro placení na internetu 20 000 100 000 300 000

Co by se vám mohlo hodit

Pokud se chystáte vybírat nebo vkládat vyšší částku, možná oceníte více o Výběru a vkladu peněz.

Jestli vás zajímají limity pro převod peněz z účtu na účet, mrkněte na návod Změna limitu pro platby převodem.

Poradna