Platební nálepka

Novou nálepku v tuto chvíli nabízíme jen dětem a mladistvým. Stále ale dospělým klientům provádíme automatickou obnovu nebo vydání náhradní nálepky. Kdykoliv si také mohou požádat o plastovou platební kartu a pro větší pohodlí u ní zapnout placení přes Google Pay nebo Apple Pay.

O platební nálepku snadno požádáte ve svém internetovém bankovnictví v části Nastavení / Žádosti a smlouvy — Debetní karta. Tam vyberete, komu a ke kterému účtu chcete kartu vydat. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat, budete mít možnost vybrat si design karty. Pokud kartu vydáváte někomu, kdo je mladší 18 let, tak se vám tady zobrazí i možnost vybrat si platební nálepku. Na této obrazovce si taky můžete vybrat adresu, na kterou vám nálepka přijde. Pak už jen žádost dokončíte a je to!

Do 10 dní vám dorazí obyčejnou poštou na adresu, kterou uvedete v žádosti. Aby si Vás spolehlivě našla, zkontrolujte si prosím, že máte schránku se zvonkem označenou svým jménem. Hodí se vědět, že na pobočky nálepky neposíláme.

Aktivaci platební nálepky uděláte snadno v části Účty a karty / Karty k účtu — Aktivovat nálepku.

Nálepkou můžete platit u každého platebního terminálu, který umožňuje bezkontaktní platby. Stejně tak s nálepkou můžete vybírat i hotovost, vždy je však potřeba najít bankomat s bezkontaktní čtečkou. Naše bankomaty mají bezkontaktní čtečku všechny.

Hodí se vědět, že nálepkou na internetu nezaplatíte. Platební nálepka totiž nemá bezpečnostní CVC kód, který běžně najdete na zadní straně karty, a slouží právě k nákupům na internetu. Stejně tak není možné, si nálepku nahrát do Google Pay nebo Apple Pay a využívat ji přes tyto aplikace pro placení mobilem.

Co by se vám mohlo hodit

PIN si lehce zobrazíte podle tohoto návodu.

A jak se mezitím dostanete k penězům, pokud nemáte žádnou jinou kartu ani nálepku? Stačí, když se za námi zastavíte na pobočku. S sebou si prosím vezměte občanský průkaz a mobilní telefon.

U nálepky se vám může hodit i klíčenka, kterou vám rádi poskytneme na našich pobočkách. Poštou je neposíláme.

Poradna