Tuzemská platba

Jednorázovou platbu v rámci České republiky zadáte lehce:

V internetovém bankovnictví
nebo v mobilní aplikaci
Placení / Tuzemská úhrada Menu / Placení / Jednorázová platba

Pokud máte tu možnost, můžete si placení zjednodušit pomocí platby QR kódem. Zaplatit takto můžete ihned po přihlášení do aplikace My Air. Stačí podržet prst na velkém zeleném tlačítku Zaplatit na spodní liště a z nabídky vybrat Vyfotit QR kód. Druhou možností je na tlačítko Zaplatit jen ťuknout a poté ťuknout na ikonu QR kódu v pravém horním rohu nově otevřené obrazovky Zadání platby. Pak už jen namíříte foťák telefonu na kód na faktuře nebo vyúčtování, zkontrolujete vyplněné údaje a platbu odešlete.

Když budete chtít zrušit nebo upravit platbu, která z vašeho účtu ještě neodešla, uděláte to:

V internetovém bankovnictví
nebo v mobilní aplikaci
Placení / Nezpracované / Budoucí úhrady

Menu / Běžné účty nebo Spořicí účty

Tady kliknete na lupu a poté na ikonu trychtýře v pravém horním rohu u telefonu s Androidem, nebo na ikonu nastavení vlevo u zařízení s iOS. Tam si snadno nastavíte filtr a je to.

A jak dlouho taková platba putuje?

Převody mezi účty v Air Bank umíme okamžitě. Peníze tedy přistanou na jiném účtu v Air Bank, jakmile platbu odklepnete, a to v jakoukoliv denní i noční hodinu. Úhrady v českých korunách mířící do tuzemských bank odesíláme několikrát denně. Platba tedy bude na účtu jiné banky nejpozději následující pracovní den. Pokud potřebujete, aby byla platba na účtu příjemce hned, můžete využít okamžitou platbu.

zpět

Další témata

Internetové a mobilní bankovnictví
Více informací