Naše hypotéka už překračuje hranice

Půjčky a hypotéky

Kdo chce kam, pomozme mu tam. A protože stále více Čechů pokukuje po nemovitostech za kopečky, nově pro vás máme hypotéku, která vám pomůže získat vysněné bydlení i v zahraničí.

Bydlete ve vlastním i na dovolené

Nyní díky naší hypotéce můžete bydlet ve vlastním domě, chatě nebo majáku i na místech, kam byste rádi vyrazili na dovolenou. V dubnu 2023 jsme totiž rozšířili okruh nemovitostí, které si můžete s naší hypotékou pořídit. Navíc k nám můžete převést hypotéku na zahraniční nemovitost z jiné banky. Novou hypotéku si sjednáte stejně snadno jako hypotéku poskytnutou na nemovitost v českých luzích a hájích. Platí pro ni i stejná úroková sazba.

Co je doma, to se počítá? A co teprve v cizině

Zájem o nákup nemovitostí za hranicemi má několik důvodů. Ta tam je koronavirová pandemie a my opět můžeme cestovat, ceny jsou srovnatelné s těmi tuzemskými a pak je to způsob, jak v období zvýšené inflace investovat.

Náš nejpovolanější expert na hypotéky Marek Richter k tomu říká: „S naší hypotékou si teď klienti mohou v zahraničí pořídit byt, dům, chatu nebo chalupu, které mohou využívat pro vlastní rekreaci a po zbytek roku je třeba pronajímat. Pronájem nemovitosti na zajímavém místě, třeba u moře nebo na horách, je často výhodnější než vlastnit investiční byt v Česku.“ Něco na tom je.

Cesta k vaší nemovitosti v cizině

Pořízení hypotéky na nemovitost v cizině je téměř totožné, jako když si půjčujete peníze na nemovitost v české kotlině. Rozdíl je ale v ručení. U koupi nemovitosti v zahraničí je třeba ručit dokončenou nemovitostí v Česku, většinou tedy bytem nebo rodinným domem. Hypotéku vám pak poskytneme až do 80 % zástavní hodnoty této nemovitosti. Kupní smlouvu vašeho zahraničního sídla nám můžete doložit v češtině, slovenštině, angličtině i v němčině. U jiného jazyka, jako je například chorvatština, vás poprosíme o úřední překlad do češtiny.

Vyhlížíte za kopečky svůj kousek ráje? Počítejte s námi

A to i na kalkulačce. Stejně jako u hypotéky na nemovitost v Čechách si i hypotéku na nemovitost v zahraničí můžete spočítat na kalkulačce na našich webových stránkách. Už před podáním žádosti tak raz dva zjistíte, jakou úrokovou sazbu od nás můžete dostat. Při koupi nemovitosti v zahraničí s námi zkrátka můžete určitě počítat. Jsme na to připravení a rádi vám s koupí vyhlédnutého sídla, kde vám i vašim hostům bude blaze, pomůžeme.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky