Aktivace platební karty

Abyste kartou mohli platit fyzicky nebo na internetu, je potřeba ji nejdříve aktivovat. To můžete udělat hned několika způsoby.

  1. V internetovém bankovnictví jděte na Účty a karty (1) a poté na Karty k účtu (2). V části Moje karty klikněte na kartu (3), kterou chcete aktivovat.
  2. Po rozkliknutí detailu stačí v části Stav karty kliknout na Chci aktivovat kartu (4).

V internetovém bankovnictví si aktivujete kartu pouze pro placení na internetu. Abyste aktivovali kartu pro bezkontaktní placení u obchodníků a výběry z bankomatu, je potřeba fyzickou kartu aktivovat první platbou nebo výběrem z bankomatu.

Svou kartu jednoduše aktivujete při první platbě u obchodníka. Vložte ji do terminálu a zadejte PIN. Další možností je výběr hotovosti z bankomatu. Opět kartu vložíte, zadáte PIN a vyberete potřebnou hotovost. Další placení nebo výběry už půjdou provést bezkontaktně a kartu nebudete muset do terminálů a bankomatů vkládat.

Změna PINu

Pokud si u nové karty chcete změnit PIN, můžete to udělat až po její aktivaci, a to nejdříve následující pracovní den po 12. hodině. Jak na to, se dozvíte v tomto návodu.

Co by se vám mohlo hodit

Po aktivaci karty s ní budete moci platit na internetu až následující pracovní den po 12. hodině.

Kartu si můžete přidat do Google Pay nebo Apple Pay hned, jak ji uvidíte v mobilní aplikaci, tedy ještě předtím, než vám ji fyzicky vyrobíme.

Poradna