Držitel karty

Kartu jiné osobě vydáte jednoduše v internetovém bankovnictví v části Nastavení / Žádosti a smlouvy / Nabídka služeb — Debetní karta. V žádosti pak vyberete, ke kterému účtu chcete kartu vydat. Do možnosti Držitel karty zadejte Nová osoba.

Veškerou správu karty provádí majitel účtu. Držitel karty může kartou pouze platit, pokud je navíc i disponentem, tak si může zobrazit PIN, snížit limity nebo kartu zamknout.

Pokud chcete, aby osoba měla přístup také do bankovnictví, stačí jí nastavit disponentská práva.

Doručení karty a PINu

Nová karta dorazí do 6, nejpozději však do 14 dnů obyčejnou poštou na adresu, kterou jako majitel účtu uvedete v žádosti o zřízení držitelských práv. Na stejnou adresu dorazí také obálka s PINem, a to pár dní po kartě. Jak to chodí s doručením karty, zjistíte v tomto návodu v Poradně.

Pokud obálka s PINem držiteli nedorazí tak je potřeba abyste vy jako majitel účtu kartu aktivoval a požádal o znovuzaslání PINu. To uděláte ve svém internetovém bankovnictví v části Účty a karty / Karty k účtu. Tam už jen vyberete danou kartu a v jejím detailu v části Stav karty zvolíte Aktivovat kartu. Následně po její aktivaci v části PIN kód kliknete na Poslat poštou.

Může se stát, že se držiteli karty po nějaké době PIN vykouří z hlavy. Nevadí, v tomto případě stačí, abyste vy jako majitel požádal o znovuzaslání PINu.

Za poslání PINu poštou si naúčtujeme poplatek podle ceníku.

Správa karty

Jestli chcete držiteli aktivovat kartu, změnit limity karty, vydat za ni náhradní, zamknout ji nebo i úplně zrušit. Tak to zvládne pouze vy jako majitel účtuinternetovém bankovnictví v části Účty a karty. Tam vyberete správný účet z nabídky nahoře a zvolíte vlevo v nabídce Karty k účtu. Pak už jen kliknete na obrázek karty. Tím se otevře detail karty, ve kterém všechny možnosti hravě najdete.

Co by se vám mohlo hodit

Vlastní kartu můžete k účtu vystavit i pro dítě, s tím vám pomůže tento návod v Poradně.

Poradna