Obnova platební karty

Když kartu používáte, ke konci platnosti vám automaticky pošleme novou. Jen si ohlídejte správnou adresu.

Abyste měli automatickou obnovu karty aktivní, tak stačí, když s ní aspoň jednou za dobu její platnosti zaplatíte. Pak vám automaticky pošleme novou kartu hned, jak ta stávající začne dosluhovat. Děláme to vždycky začátkem měsíce, ve kterém jí končí platnost. Obnovená karta vám dorazí obyčejnou poštou na korespondenční adresu. Proto si ji, prosím, včas zkontrolujte a případně upravte. Pokud nevíte jak, koukněte na návod Změna korespondenční adresy.

Správnou adresu od vás potřebujeme mít nejpozději měsíc a půl před tím, než kartě skončí platnosti. Přesněji řečeno do 15. dne jejího předposledního měsíce. To znamená, že pokud máte na kartě například platnost 12/27, platí vám až do konce prosince 2027, ale novou korespondenční adresu si musíte nastavit nejpozději 15. listopadu.

A raději připomínáme, že aby vás pošta našla, je potřeba mít na zvonku i schránce čitelně uvedené správné jméno.

Kdy vám novou kartu nepošleme

Novou kartu vám nepošleme jen v případě, že tu starou vůbec nepoužíváte, nebo když si během její platnosti požádáte o kartu náhradní. A to i v případě, že žádost později zrušíte. Když si to později rozmyslíte, můžete si sami vydat novou nebo náhradní kartu.

To, jak to s kartou bude, ověříte v internetovém bankovnictví

Pokud si chcete ověřit, jestli vám kartu pošleme, stačí v internetovém bankovnictví jít na Účty a Karty / Karty k účtu a podívat se do detailu karty, která vás zajímá. Když vám tady u okénka Obnovení karty svítí zelená tečka s nápisem Aktivní, karta vám automaticky přijde. Mobilní aplikace tohle zatím zjistit neumí.

Stávající karta vám platí, i když jsme vám poslali novou

I když vám pošleme novou kartu, tu původní kartu můžete dál normálně používat. A to až do konce měsíce, který máte na kartě uvedený jako konec platnosti.

Aktualizaci elektronických peněženek nechte na nás

Dobrá zpráva je, že vám novou kartu pošleme do všech digitálních peněženek, ve kterých byla nahraná ta původní. Nemusíte tak řešit žádné nastavování v Google Pay, Apple Pay ani jinde. Až budete mít novou kartu v ruce, stačí si ji aktivovat, a o zbytek už se postaráme.

Poradna