Úroky u hypoték si nově můžete zafixovat i jen na dva nebo tři roky

Půjčky a hypotéky

Nejkratší doba fixace, jakou jsme doteď nabízeli, byla pět let. Z řad našich klientů se ale ozývalo, že by v současné době vysokých úroků uvítali i kratší délku. Pokud by totiž úroky v následujících pár letech výrazněji klesly, čekal by je po skončení kratší fixace lepší úrok a s ním i výrazná úspora. Přání jsme rádi vyslyšeli, a nově si tak můžete hypotéku zafixovat i jen na dva nebo tři roky.

S úroky na vás nehrajeme žádné habaďury. Jejich výši víte férově dopředu a odvíjí se pouze od výše hypotéky (máme tři pásma) a délky fixace. Protože si vážíme zodpovědného chování, za pojištění schopnosti splácet vám úrok navíc o 0,1 procentního bodu snížíme.

Výše hypotéky Roční úroková sazba podle délky fixace se slevou za pojištění
2 roky 3 roky 5 let 7 let 10 let
Od 5 milionů korun 5,89 % 5,69 % 5,49 % 5,49 % 5,49 %
Od 1,5 milionu do 5 milionů korun 6,09 % 5,89 % 5,69 % 5,69 % 5,69 %
Do 1,5 milionu korun 6,29 % 6,09 % 5,89 % 5,89 % 5,89 %


Stejné úrokové sazby platí pro nové hypotéky i ty převedené z jiných bank. V případě převedených teď navíc platí akční nabídka — hlídač sazby. Díky němu můžete úplně hodit za hlavu obavu, jestli úroky neklesnou už v následujících měsících. Kdyby se tak ve lhůtě od podpisu smlouvy do samotného načerpání hypotéky skutečně stalo, my vám sjednaný úrok snížíme na jeho aktuálně platnou výši. Je dobré vědět, že na zahájení čerpání hypotéky máte jeden rok. Více si o akci můžete přečíst v samostatném článku.

Obecně o naší hypotéce se zase více můžete dozvědět na této stránce. Kromě reprezentativního příkladu na ní najdete i šikovnou kalkulačku, která vám jednoduše ukáže, jaký úrok byste u nás na zvažovanou hypotéku dostali a jaké by byly její další parametry.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky