Přihlášení do internetového bankovnictví pomocí jednorázového hesla

Pokud se vám heslo do internetového bankovnictví vyloudilo z mysli, nevěšte hlavu. Na hovoru s námi vám zašleme heslo pro přihlášení v SMS. Přímo v SMS zprávě budete mít napsané, že se jedná o jednorázové SMS heslo. Heslo se skládá ze slova a číslovek. Na stránce pro přihlášení do internetového bankovnictví nejdříve zadáte své uživatelské jméno a v dalším kroku právě zmíněné jednorázové SMS heslo, které jsme vám poslali. Po zadání a potvrzení jednorázového hesla vám přijde SMS s kódem pro potvrzení. V SMS zprávě uvidíte, že se jedná o kód pro potvrzení, a ten se skládá pouze z číslovek. Zadáte ho do stejně pojmenované kolonky.

Následně vás internetové bankovnictví pustí dál a rovnou vás vyzve ke změně hesla. Nejdříve zadáte jednorázové SMS heslo, pomocí kterého jste se přihlásili. Jde o to heslo, které se skládá ze slova a číslovek. Poté si zvolíte nové heslo a dále ho zadáte ještě jednou pro ověření. V dalším kroku si už jen zvolíte dva libovolné bezpečnostní obrázky a výběr potvrdíte. Poté je potřeba vybrané obrázky zvolit ještě jednou pro ověření správnosti. Nezáleží, v jakém pořadí je zadáte. A je to.

Hodí se vědět, že jednorázové heslo platí 24 hodin, poté jeho platnost vyprší. Uživatelské jméno obvykle bývá váš e-mail, který u nás máte vedený.

Co by se vám mohlo hodit

Pokud si budete chtít spárovat mobilní aplikaci, jednoduše to zvládnete podle návodu Spárování mobilní aplikace přes internetové bankovnictví.

Poradna