Bankovní identita je tady a s ní i revoluce v prokazování totožnosti na internetu

18. 3. 2021

Jsme rádi, že vám po několikaměsíčních přípravách můžeme oznámit, že jsme dnes začali s postupným spouštěním bankovní identity. A když tuto službu označujeme za počátek revoluce, tak nepřeháníme. Díky této „digitální občance“ se totiž můžete pomalu rozloučit se složitým prokazováním totožnosti při online komunikaci s různými úřady a časem i se soukromými poskytovali služeb, jako jsou operátoři nebo e‑shopy. Všude, kde to půjde, se totiž budete moci přihlásit úplně stejně jednoduše a bezpečně jako do našeho bankovnictví.

Zapínáme vás jednoho po druhém
Služba bankovní identity je pro klienty zdarma a pro její zapnutí nemusíte nic dělat. O to se postaráme za vás. Jen prosím počítejte s tím, že vám službu budeme spouštět postupně. Abychom ji mohli zprovoznit, je totiž potřeba každého klienta zvlášť zaregistrovat v národním bodu pro identifikaci a autentizaci. A každá registrace pár vteřin trvá. Než se nám všechny z vás, kterých už je dnes téměř milion, podaří zaregistrovat, bude to nějaký čas trvat. Odhadujeme ale, že bychom to měli tak do měsíce stihnout. Jestli už na vás došlo, jednoduše zjistíte v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví.

Chcete bankovní identitu využít co nejdřív?
Pokud na bankovní identitu pospícháte, třeba abyste přes ni už provedli letošní sčítání lidu, i pro vás máme řešení. Stačí jít do internetového nebo mobilního bankovnictví, kde najdete tlačítko, kterým svou registraci můžete popohnat. V aplikaci ho najdete v sekci Nastavení / Bankovní identita, v internetovém bankovnictví obdobně v sekci Nastavení / Zabezpečení / Bankovní identita. My se vám pak pokusíme bankovní identitu zapnout přednostně před klienty, kteří ji hned nepotřebují. Pokud patříte do té druhé skupiny a pro bankovní identitu teď nevidíte využití, nic se neděje. Když se v budoucnu objeví služba, u které byste se chtěli bankovní identitou prokázat, budete ji mít od nás ve svém bankovnictví připravenou.

Zapneme vám ji automaticky, ALE…
V úvodu píšeme, že vám bankovní identitu zapneme automaticky, ale to samozřejmě neplatí, pokud jste si ji už v nastavení vypnuli. Registraci vám nemůžeme provést ani tehdy, jestli jsme se alespoň jednou neviděli osobně na pobočce nebo prostřednictvím kurýra. Bez osobního ověření totožnosti nám to totiž nedovoluje zákon. Pokud se vás to týká a o službu máte zájem, zastavte se prosím za námi a rychle to napravíme.

O bankovní identitě se můžete dozvědět více na samostatné stránce na našem webu. Najdete tam i odpovědi na nejčastější otázky. Případně se nám ozvěte a my vám všechno rádi vysvětlíme.

Přejeme vám, ať bankovní identita dobře slouží a hlavně šetří vaším časem i nervy. :-)

Vaše Air Bank

Zpět na novinky