Bankovní identita se blíží, usnadní vám život

15. 12. 2020

Že o bankovní identitě slýcháte, ale pořádně nevíte, co to je? Tak to jste na pravém místě. V tomto článku ji chceme představit právě těm z vás, kteří jste jí zatím nevěnovali příliš pozornosti. Teď je ale možná ten správný čas to změnit. Zanedlouho vám totiž může začít výrazně usnadňovat život.

Co všechno umí — nebo spíš bude umět

S bankovní identitou se smráká nad neustálým vytvářením registrací s novými přihlašovacími údaji pro obsluhování různých služeb přes internet. Všude, kde to půjde, se totiž budete moci přihlásit úplně stejně jednoduše a bezpečně jako do našeho bankovnictví. Jedno heslo a otisk prstu nebo rozpoznání obličeje vám otevřou digitální dveře na úřadech nebo v dopravním registru a možnosti využití se budou postupně rozrůstat o další služby státu, ale i soukromé e-služby.

Plány na využití bankovní identity jsou obrovské. Měli byste s ní třeba zvládnout podat daňové přiznání, operativně se přihlásit k účtu u mobilního operátora nebo ušetřit energii při přihlašování k účtu u vašeho poskytovatele energie.

Kdy už to bude?

My se taky nemůžeme dočkat. Pracujeme na tom, abyste bankovní identitu mohli začít využívat už v prvních měsících příštího roku. Až ji spustíme, o čemž vám dáme samozřejmě ještě vědět, budete ji moci hned začít využívat. Službu máte totiž zapnutou automaticky. A možná bychom měli dodat, že zdarma.

Je jasné, že jako s jakoukoliv jinou novinkou budete možná i s touto trochu obezřetní. Proto vás chceme ujistit, že její využívání je naprosto bezpečné. Vaše heslo nebo bezpečnostní prvky a ani žádná jiná data nesdílíme. My jen při ověřování potvrdíme, že se jedná skutečně o vás. Zároveň využívání bankovní identity máte plně pod kontrolou. Každé ověření budete muset nejdřív odsouhlasit a samotnou službu bankovní identity si můžete kdykoliv vypnout a zase zapnout ve svém internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci.

Pokud chcete identitu bankovní identity prozkoumat ještě víc, mrkněte na tuhle stránku.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky