Do internetového bankovnictví se teď pohodlně přihlásíte načtením QR kódu svým mobilem

Mobilní aplikace

Vyťukat přihlašovací jméno, pak heslo (obojí si navíc pamatovat) a občas ještě odťuknout potvrzení v aplikaci My Air nebo přepsat ověřovací kód z SMS. Tím už se teď při přihlašování do internetového bankovnictví prokousávat nemusíte. Vytvořili jsme další způsob přihlášení, a to pohodlně pár ťuknutími v aplikaci My Air ve vašem mobilu.

Postup je úplně jednoduchý:

1. Mobilem načtete QR kód z přihlašovací stránky do internetového bankovnictví.
2. V aplikaci My Air přihlášení potvrdíte otiskem nebo Face ID, případně heslem. A je to.

K načtení QR kódu vám poslouží čtečka, kterou jsme přidali do aplikace My Air. Najdete ji v patičce přihlašovací obrazovky do apky pod ikonkou klíče. To ale není jediná cesta, jak se ke čtečce QR kódu v My Air dostanete. Stačí i trošku déle podržet ikonu aplikace My Air na ploše telefonu a otevře se vám rychlé menu spolu s touto možností. A pokud už budete v aplikaci přihlášení, ikonku klíče najdete i v hlavičce Chytrého přehledu. K načtení QR kódu můžete využít i jakoukoliv jinou čtečku, kterou používáte. Ta vás také přesměruje do aplikace My Air, kde přihlášení do internetového bankovnictví úplně stejně bezpečně potvrdíte. Jen si prosím ověřte, že máte aplikaci pro potvrzování úkonů v internetovém bankovnictví nastavenou.

Místo hesla do internetového bankovnictví otisk v aplikaci

Touto novinkou myslíme hlavně na tu většinu z vás, kteří svůj účet obsluhujete v podstatě už jen z mobilu. Dřív nebo později se totiž může stát, že se do internetového bankovnictví přihlásit potřebovat budete. Pro takové případy pak chceme, aby vám aplikace My Air dokázala elegantně pomoci i s tím. Navíc se tím řeší i ta nemilá situace, kdy jste se do internetového bankovnictví přihlašovali už tááák dávno, že si heslo k němu ani nepamatujete. Ověříme si vás totiž bezpečně v My Air, a to tím způsobem, který tam máte nastavený — otiskem, Face ID, případně heslem do aplikace.

Jak vidíte, mít aplikaci My Air v telefonu dost usnadňuje život. Nejenže s ní můžete svůj účet obsluhovat v podstatě odkudkoliv, ale řada úkonů je s ní i mnohem pohodlnější. Díky notifikacím, které vám aplikace může posílat, také vždycky víte, co se na účtu šustne. Více o tom, jak vám aplikace může pomoci s bezpečným a pohodlným obsluhováním účtu, najdete na této stránce.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky