Hypotéka na pozemek nebo družstevní byt? Začínáme rozšiřovat účely využití naší hypotéky

10. 12. 2021

Čím dál častěji od vás slýcháme, že byste si od nás rádi vzali hypotéku nejen na koupi už zkolaudovaného bytu nebo domu. V merku totiž zrovna máte družstevní byt nebo nabídku stavebního pozemku, kterou si nechcete nechat ujít, ale samotnou výstavbu potřebujete ještě odložit. To jsou všechno fér argumenty, a proto jsme se rozhodli účely využití naší hypotéky postupně rozšiřovat.

A první krok už dokonce máme za sebou. Už teď si můžete zažádat o hypotéku za účelem koupě stavebních i nestavebních pozemků (například zahrady nebo příjezdové cesty). Přípravy vrcholí i v případě hypoték na družstevní byty zajištěné nemovitostmi v osobním vlastnictví a na majetkové vypořádání v případě rozvodu nebo dědictví nemovitosti. Pokud půjde všechno podle plánu, v nabídce je budeme mít nejpozději začátkem příštího roku.

Možná vás bude také zajímat, že v přípravách jsou i hypotéky s postupným čerpáním. Ty se hodí pro ty z vás, kteří zamýšlí postavit si rodinný dům, pustit se do větší rekonstrukce nebo si pořídit byt z developerského projektu. Na tyto hypotéky by mělo dojít v prvních měsících příštího roku.

A aby těch novinek u hypoték nebylo málo, od listopadu si u nás můžete sloučit více úvěrů na bydlení do jedné hypotéky. Sloučit umíme dvě a více hypoték nebo úvěrů ze stavebního spoření, případně sloučit i tyto dva odlišné typy úvěru.

Jestli se o naší hypotéce chcete dozvědět více, všechny informace najdete na této stránce.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky