Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte i bez aplikace. Připravujeme pro vás náhradní řešení

Placení

Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.

Po našem oznámení se nám ale řada z vás ozvala s vysvětlením, proč aplikaci k potvrzování používat nemůžete. Opravdu nechceme nikomu používání některých našich služeb ztížit, nebo dokonce znemožnit, a proto jsme se rozhodli připravit pro vás i náhradní řešení, ke kterému aplikaci potřebovat nebudete. To začne fungovat v prvních dubnových dnech. Do té doby bude potvrzování plateb na internetu probíhat jako doposud.

Jak bude potvrzování bez aplikace vypadat?

Nebojte, e‍PIN to nebude. Chtít po vás, abyste si pamatovali další číselný kód, nám totiž nepřijde jako úplně pohodlné řešení. Jak to tedy u nás bude vypadat? Při platbě kartou na internetu s použitím silného ověření vás po posledním kroku transakce (obvykle se jedná o zadání údajů o platební kartě) automaticky přesměrujeme na naši potvrzovací obrazovku a zároveň vám zašleme SMS kód. Na potvrzovací obrazovce zadáte heslo do svého internetového bankovnictví a kód z došlé SMS a máte hotovo.

Za bezpečnost ručíme

Potvrzovací obrazovky se nemusíte bát. Nenabízeli bychom vám nic, co by nebylo bezpečné. Vysoké zabezpečení obrazovky poznáte snadno podle ikonky zámečku a URL adresy, která začíná ib.airbank.cz. Tuto obrazovku vám navíc ukážeme jen ve chvíli, kdy po zadání údajů z karty platbu potvrzujete. To je pro vás také ukazatel, že potvrzení platby probíhá, jak má.

Více o potvrzování plateb na internetu bez aplikace si můžete přečíst v naší Poradně. Pokud naopak chcete vyzkoušet pohodlné potvrzování přes mobilní aplikaci, postup najdete zase na této stránce Poradny. Případně se nám ozvěte a my vám s nastavením rádi pomůžeme.

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, kterou nám pomáháte zlepšovat naše služby. Přejeme vám pohodlné nakupování.

Vaše Air Bank

Zpět na novinky