A co je u nás nového

Co se odehrálo za poslední dny. Sledujte nás a dozvíte se více.

S My Air nově můžete platit mobilem

Mobilní bankovnictví v aplikaci My Air má ode dneška další užitečnou funkci. Díky ní teď můžete velmi jednoduše proměnit svůj telefon v platební kartu. Jak na to? Vše rádi vysvětlíme.

 

Jak placení mobilem funguje?

Potřebujete k tomu chytrý telefon s Androidem ve verzi 4.4 nebo vyšší, poslední aktualizaci aplikace My Air a zapnuté NFC. To si snadno zkontrolujete v nastavení telefonu. Samotná aktivace plateb mobilem není žádná věda. V aplikaci My Air si jen vyberete kartu, kterou pro to chcete používat, a službu si u ní zapnete. Je to doslova jen pár ťuknutí. Teď už vám nic nebrání vyrazit do obchodu a klidně si nechat peníze i kartu doma.

Samotné placení pak vypadá velmi podobně jako to s bezkontaktní kartou. Však se podívejte na video. Stejně jako když jsme poprvé nabídli platební nálepky, i platby mobilem je potřeba si na začátku nejdřív trochu osahat – třeba najít to správné místo na vašem telefonu, které k terminálu přikládat, protože každý ho má jinde, nebo podchytit dobu, po jakou telefon u terminálu nechat. Věříme, že za pár plateb to vychytáte a už nebudete chtít platit jinak. :)

Co na to iPhone?

Zatím bohužel nic. Apple dovoluje NFC platby pouze přes vlastní službu Apple Pay, která v tuto chvíli ještě není v Česku dostupná. Pokud tedy patříte mezi majitele iPhonů nebo i telefonů se staršími verzemi Androidu, máme pro vás pořád fajn alternativu v podobě platební nálepky. U ní máte alespoň jistotu, že se vám nevybije. :)

Mobil se skamarádí i s bankomaty

Platby mobilem chceme dál rozvíjet a už teď vám můžeme říct, že chceme umožnit i výběry z bankomatů telefonem. Pokud všechno půjde podle plánu, mělo by to být ještě letos. Do té doby to prosím nezkoušejte, i když by vám bankomat mohl říkat opak – jako na obrázku. :)  

Na závěr bychom rádi poděkovali všem klientům, co nám s testováním této novinky pomáhali. I díky vám jsme došli do zdárného konce.

Teď už vám přejeme jen spokojené pípání.

 Vaše Air Bank