Spouštíme Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay

Mobilní aplikace

Dnes je ten den, na který se mnoho z vás těšilo — k placení mobilem můžete nově používat Google Pay. To ale není jediná novinka. Spolu s ním spouštíme i placení hodinkami Garmin a Fitbit.

K čemu Google Pay je? Díky němu se váš telefon s Androidem promění v bezkontaktní platební kartu. Při platbě u terminálu nebo pro výběr z bankomatu s bezkontaktní čtečkou pak nemusíte vůbec vyndávat kartu z peněženky, stačí pípnout mobilem. Obdobně to funguje i s hodinkami Garmin a Fitbit. Víc o jednotlivých řešeních a o tom, jak je přivést k životu, najdete na našem webu.

S placením přes My Air se rozloučíme

Jestli už frčíte na placení mobilem přes aplikaci My Air, budete v tom moci ještě nějaký čas pokračovat. Jelikož ale jde o velmi podobná řešení a v Google Pay vidíme větší budoucnost, nedává nám smysl dlouhodobě udržovat obojí. Google Pay tedy postupně současné řešení pro Android nahradí. Doporučujeme na něj tedy po aktualizaci My Air na verzi 4. 9. 0 rovnou přejít. Nová verze by k většině z vás měla doputovat do týdne. Co možná na Google Pay oceníte hned, je, že si do něj můžete nahrát více karet a jde s ním i vybírat z bezkontaktních bankomatů.

Google Pay si zapnete úplně stejně, jako tomu bylo u dosavadního řešení. V mobilní aplikaci v záložce Karty a nálepky vyberete tu kartu, kterou chcete pro placení mobilem používat, a v jejím detailu pak ťuknete na „Přidat do Google Pay“. A je hotovo. Zapnutím Google Pay se zároveň automaticky vypne placení přes My Air. Nemusíte si s tím tedy lámat hlavu.

Ale já mám iPhone…

Pokud nám sem zabloudil nějaký jablíčkář, tak vy můžete prostřednictvím Apple Pay platit svými mobily a hodinkami z dílny Apple už od jara. To jen pro úplnost. :)

Vaše Air Bank

Zpět na novinky