Vše o platební kartě

Používejte kartu pohodlně od prvního dne.

Aktivace karty

První věc, kterou je potřeba s novou nebo obnovenou kartou udělat, je ji aktivovat. Karta vám totiž přišla neaktivní, což znamená, že s ní nezaplatíte v obchodě ani na internetu. Nejsnadněji si kartu aktivujete tak, že ji vložíte do terminálu v obchodě a zadáte PIN nebo do bankomatu a vyberete si peníze. Tím se karta aktivuje jak pro placení u pokladny v obchodě, tak i pro platby na internetu. Další způsoby aktivace karty najdete v tomto návodu.

Kde najít PIN

PIN v obálce s kartou nehledejte, z bezpečnostních důvodů vám ho ukážeme jen ve vašem mobilním nebo internetovém bankovnictví. Pokud budete chtít PIN ke kartě změnit, zvládnete to u jakéhokoliv bankomatu. Jen prosím se změnou PINu tolik nespěchejte. Jde totiž změnit nejdříve den po aktivaci, a to po 12. hodině. Už ale pracujeme na tom, aby toto omezení brzy padlo.

Pokud jsme vám poslali obnovenou nebo náhradní kartu, zůstává vám PIN stejný jako u předchozí karty. Více se o PINu dočtete v návodu Zobrazení a změna PINu.

Pokud mobilní nebo internetové bankovnictví nemáte, protože máte pouze novou kartu k účtu někoho jiného, tak jste držitel karty. Držitelům posíláme PIN poštou dalším dopisem.

Nahrání karty do virtuální peněženky

Naše karty si můžete vložit do Google WalletApple Pay nebo nahrát do chytrých hodinek Garmin či Fitbit Pay. Kartu do peněženky vložíte stisknutím tlačítka v detailu karty v mobilní aplikaci My Air. Pro podrobnosti stačí kliknout na jeden z odkazů výše.

limity karty

Limity mají naše karty celkem tři: pro placení v obchodech, pro placení na internetu a pro výběr peněz. Všechny limity jsou týdenní, to znamená, že například součet všech vašich plateb na internetu za týden nesmí překročit váš limit pro placení na internetu. O půlnoci z neděle na pondělí se limity obnoví a začínáte s čistým štítem. Jak si můžete limity upravit, se dočtete v tomto návodu.

Když se s kartou něco stane

Pokud kartu náhodou ztratíte nebo vám ji někdo ukradne, lehce si ji zamknete ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví. Také se mohlo stát, že vaše karta přišla k úrazu a poškodila se. V obou případech si jednoduše v mobilním nebo internetovém bankovnictví sami požádáte o vydání náhradní karty zdarma a za pár dní už zase platíte, jako by se nic nestalo.

Platnost karty

Karta vám platí až do konce měsíce, který je na ní napsaný. Pokud budete kartu běžně používat, automaticky vám obnovenou pošleme na začátku měsíce napsaného na kartě. Aby pro vás výměna karty byla co nejpohodlnější, bude mít vaše obnovená karta stejné číslo i PIN.

Vklady a výběry

Pomocí karty u nás můžete vybírat a vkládat pouze české koruny. Naše bankomaty a vkladomaty používáte zdarma. Navíc můžete vybírat z bankomatů Komerční banky, Monety Money Bank a UniCredit Bank za stejných podmínek jako u nás, tedy bez poplatku. Peníze si tak vyberete zdarma už z téměř 2 000 bankomatů.

Za výběry z bankomatů ostatních bank v ČR a v Evropské unii zaplatíte 35 korun, mimo Evropskou unii vám budeme účtovat 100 korun. Více se o výběrech dočtete v tomto návodu.

Co by se vám mohlo hodit

Když kartu ztratíte nebo vám ji někdo ukradne, můžete nám také zavolat na naši blokační linku 547 134 134 a my kartu zablokujeme za vás.

Kde najdete nejbližší bankomat zjistíte na mapě poboček a bankomatů.

Poradna